Seppo Sutela

Turun Sanomen mukaan Sormat Holding OY:n hallituksen uusi puheenjohtaja. Lehti kirjoittaa, että tällä hetkellä TPS Hockey:n toimitusjohtaja. Mistä tämä kertoo. Eikö tepsisä ole tarpeeksi töitä tässä tilanteessa.
5527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Outo juttu. Kyllä luulisi Tepsissäkin töitä piisavan ilman lisävirkoja.

Äänestä

Eihän tuo ole kun joku kokousvirka.

Äänestä

Kyllä nyt on muutoksia luvassa.

Äänestä

Jospa tämä Sormat holding Oy, jonka uusi hallituksen puheenjohtajaksi Seppo Sutela on valittu. On jotain tekemistä TPS:n osakeannin kanssa tai jospa tämä kyseinen firma olisi TPS:n uusi ja tuleva pääsponsori. Kun tuolla turun sanomien sivuilla luki että firman liikevaihto olisi 25 miljoonaa euroa. Eikö olisi aikas käypää rahaa TPS:ään.

Äänestä

Ihan sama Sutela sinne tänne. Tamihan sen sanoi. Tepsin suurin pääoma on seurakulttuurissa ja perinteessä.
Turha myydä seuraa, joillekin helppoheikeille. Muutama vuosi jopa divarissa tekis gutaa koko hommalle. Tekis kaupunkilaiset kiukkuseks ja ne haluais että Tepsi nousee tuhkasta.
Mutta nousun pitää tapahtua tepsin hengessä ja perinteessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tepsifani aina kirjoitti:

Turun Sanomen mukaan Sormat Holding OY:n hallituksen uusi puheenjohtaja. Lehti kirjoittaa, että tällä hetkellä TPS Hockey:n toimitusjohtaja. Mistä tämä kertoo. Eikö tepsisä ole tarpeeksi töitä tässä tilanteessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu