Epoksikitillä paikkaus

Pitäisi paikata pari pientä kolhua viime kesältä kölin lasikuitupinnassa. Onko epoksikiteissä eroja, esim. motonetistä, biltemasta vs. joku venetarvikeliike?
3979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kannattaa jättää tuollaiset kokeilut tekemättä. itse olen nähnyt tapauksen jossa huono epoksi repi ja sulatti perälaudan ja vene upposi... ja sitten joutuikin virkavalta töihin. jäi siinä leskelle kasa romua ja surua. kannattaa käyttää järkeä ja uskoa valmistajien suosituksia. itsetehdyt kannattaa mitoittaa jonkun asiantuntijan kanssa

Äänestä
  • Mäki haluun nähä tollasen! kaikki ne muut virkavallan työllistäjät!

    Äänestä

  • En kysynyt itsetehdyn epoksikitin laadusta vaan kaupasta ostettavien eroista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


laatuasia kirjoitti:

Pitäisi paikata pari pientä kolhua viime kesältä kölin lasikuitupinnassa. Onko epoksikiteissä eroja, esim. motonetistä, biltemasta vs. joku venetarvikeliike?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu