Limoviikuna kaktusmultaan?

Voinko tökätä limoviikunan alun kaktusmultaan? Kasvaako se siinä tai voiko limoviikunia yleensä edes kasvattaa kaktusmullassa? Kertokaa aiheesta jos tiedätte enemmän!
2182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oliskohan kaktusmullissa vähemmän ravintoaineita kuin tavallisessa eli ei se siinä varmaankaan kukoistaisi.

Äänestä

tehdä oman seoksen, joka on paljon halvempi kuin tuo valmis kaktusmulta. Sekoitat hiekkaa ja tavallista multaa niin saat hyvin vettäläpäisevän seoksen.
Laitat ruukun pohjalle vaikka kananpaskarakeita, niin ei tarvitse lannoituksesta kantaa huolta vähään aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fiikusss kirjoitti:

Voinko tökätä limoviikunan alun kaktusmultaan? Kasvaako se siinä tai voiko limoviikunia yleensä edes kasvattaa kaktusmullassa? Kertokaa aiheesta jos tiedätte enemmän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu