Näitä kirjoituksia lukiessa tulee tunne että en halua suhdetta syventää. Mies on veskari ja ollaan muutamia kuukausia seurusteltu. Mies sanoo ainakin rakastavansa minua ja kovasti puhuu että ei ole muita kohtaan koskaan ennen tuntenut samanlailla ja ei halua minua menettää. on todella huomaavainen ja auttavainen. Mutta näitä juttuja lukiessa tulee mieleen vain että onko kaikki veskarit samanlaisia että muutama kuukausi menee hyvin ja sit muuttuu kylmäksi ja rupee omat menot lisääntyä ja kumppani on itsenäänselvyys ja jotkut jopa pettää. Onko kaikki veskarit siis samanlaisia? Tulenko kokemaan karvaanpettymyksen uskoen rakkauden lirkutuksiin?
Vastaukset 7
- melko_pian
Et tarvitse kauan oottaa, kun vesimiehen ote lipsuu. Kuvaamasi alku on kuin suoraan vesimiehen kalenterista. Ensimmäinen merkki siitä tulee melko pian. Se on se merkki, jossa olette erimieltä. Hän ottaa silloin pitkät eikä hänestä kuulu vähään aikaan mitään. Sinä haikailet hänen peräänsä ja hän odottaa. Hän kertoo kaipaavansa sinua ja luulet että kaikki on OK. Mutta ei ole, ei niin ole. Peli alkaa. Vesimies seilaa oman mielikuvitusmaailmansa ja reaalimaailman väliä. Juurtumaan se ei pysty eikä halua, koska ei ole siihen valmis. Mutta ehkä jo seuraavassa elämässä kyllä. Silloin se kalana katselee maailmaa pinkit lasit silmillään. Rakastuu kaikkeen missä on vähänkään romantiikkaa jne... So ist das Leben.
- HmmmmmmmmmMMMMMMMM
Höpö höpö. Jokikinen veskari, jonka tunnen, ovat jotain aivan muuta, kun viileitä ja tunteettomia.
Tuntevia, läsnäolevia ja kumppanejaan rakastavia ihmisiä.
Aurinkomerkki ei sano ihmisestä mitään.
- H76
Älä missään nimessä anna täältä saamasi Vesimies-kuvan vaikuttaa omiin päätöksiisi! Meitä vesimiehiäkin (itse oon VesimiesN) on joka lähtöön, ei me olla kaikki samasta puusta veistettyjä. Kyllä niitä pettäjiä löytyy ihan varmasti kaikkien horoskooppimerkkien edustajista. Luota enemmän omiin tuntemuksiisi ja siihen, mitä edessäsi näät. Jo se, että miesystäväsi kertoo sinulle tunteistaan, kertoo jo jotain. Itse en ole luonnostani kovinkaan 'tunteikas' ihminen, joten tiedän, mistä puhun. =)
- MIES Vesimiehen kohdalla
Ensin ollaan ihania, ystävällisiä, kilttejä, helliä ja yhdessä tehdään kaikenlaista..
Kuuntele tarkasti puhelinta, piippaileeko se alinomaa? Vesimiehellä on tuossa vaiheessa suhdetta yleensä vielä pari muutakin "hoitoa".
Kohta alkaa veskarin omat menot, joihin sinä et pääse. Thats it. Kestä tai kuole. - joojoo..
MIES Vesimiehen kohdalla kirjoitti:
Ensin ollaan ihania, ystävällisiä, kilttejä, helliä ja yhdessä tehdään kaikenlaista..
Kuuntele tarkasti puhelinta, piippaileeko se alinomaa? Vesimiehellä on tuossa vaiheessa suhdetta yleensä vielä pari muutakin "hoitoa".
Kohta alkaa veskarin omat menot, joihin sinä et pääse. Thats it. Kestä tai kuole.Älä nyt missään nimessä usko mitä täällä sanotaan.
Menepä mihin tahansa palstalle ja lue tekstejä, niin huomaat että joka ikinen merkki on ihan p.....stä.
Nämä palstat on täynnä jotain katkeroituneita, jätettyjä/petettyjä exiä.
Unohda nämä kertomukset vesimiehestä ja jatka elämääsi!:) Epäilen että näillä palstoilla käy paljon ihmisiä joilla on ongelmia elämässään, pitvät tätä jonkinlaisena terapiana... Ei siinä mitään pahaa, mutta lukijan on hyvä tietää se ettei näitä juttuja henkilökohtaisesti ota.
Phah, tuo yleistäminen. Täytyis olla jo melko H*O*A sellaisen kirjoittajan joka pystyy kaikista miljoonista ihmisistä samaa sanomaan. Edes useasta. Yhden perusteella sitä ei voi, vaikka olisi syntynyt tarkalleen samaan aikaan, samaan paikkaan.
Todiste:
Tunnen kaksos-miehet, toinen 20min. toista vanhempi, sama kasvatuskin, silti aivan erilaisia! Vain päälle päin heistä näkee yhtäläisyydet, mutta ei, ei syvemmältä.
Miksi?
- Nooh.. VeskariN
Tuskin IHAN kaikki veskarit.. mutta kieltämättä aika moni. Itsekin olen vesimies ja koen äkkiä oloni ahdistuneeksi jos aletaan puhua liian yksityiskohtaisista yhteisistä suunnitelmista tai tulevaisuudesta. Ota päivä kerrallaan veskarisi kanssa, niin ehkei hän tunne oloaan 'uhatuksi'.
Ajatuskin siitä, että joku toinen alkaisi olettaa liikoja tai suunnitella puolestani MINUN asioitani saa olon todella epämielyttäväksi. Ja vaikka hänen menonsa tuosta lisääntyisivätkin, tuskin Sinun tarvitsee huolehtia siitä missä seurassa hän liikkuu, sillä veskari etsii nimenoamaan älyllistä haastetta.. ei muita naisia/ miehiä.. - aquariusgirl
Ei ole. Jos vesimies tekee niin, niin ei rakasta silloin aidosti! Tuollainen on enemmän jousimiehen heiniä!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa1052290Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as411554Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1381104Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2321058- 1031048
- 82876
Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain48844- 81791
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,53777Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215764- 54741
- 93739
- 40686
On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79658Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.30573- 55527
- 38522
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14500Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28482Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S25463