Näitä kirjoituksia lukiessa tulee tunne että en halua suhdetta syventää. Mies on veskari ja ollaan muutamia kuukausia seurusteltu. Mies sanoo ainakin rakastavansa minua ja kovasti puhuu että ei ole muita kohtaan koskaan ennen tuntenut samanlailla ja ei halua minua menettää. on todella huomaavainen ja auttavainen. Mutta näitä juttuja lukiessa tulee mieleen vain että onko kaikki veskarit samanlaisia että muutama kuukausi menee hyvin ja sit muuttuu kylmäksi ja rupee omat menot lisääntyä ja kumppani on itsenäänselvyys ja jotkut jopa pettää. Onko kaikki veskarit siis samanlaisia? Tulenko kokemaan karvaanpettymyksen uskoen rakkauden lirkutuksiin?
Onko kaikki veskarit?
7
2314
Vastaukset
- melko_pian
Et tarvitse kauan oottaa, kun vesimiehen ote lipsuu. Kuvaamasi alku on kuin suoraan vesimiehen kalenterista. Ensimmäinen merkki siitä tulee melko pian. Se on se merkki, jossa olette erimieltä. Hän ottaa silloin pitkät eikä hänestä kuulu vähään aikaan mitään. Sinä haikailet hänen peräänsä ja hän odottaa. Hän kertoo kaipaavansa sinua ja luulet että kaikki on OK. Mutta ei ole, ei niin ole. Peli alkaa. Vesimies seilaa oman mielikuvitusmaailmansa ja reaalimaailman väliä. Juurtumaan se ei pysty eikä halua, koska ei ole siihen valmis. Mutta ehkä jo seuraavassa elämässä kyllä. Silloin se kalana katselee maailmaa pinkit lasit silmillään. Rakastuu kaikkeen missä on vähänkään romantiikkaa jne... So ist das Leben.
- HmmmmmmmmmMMMMMMMM
Höpö höpö. Jokikinen veskari, jonka tunnen, ovat jotain aivan muuta, kun viileitä ja tunteettomia.
Tuntevia, läsnäolevia ja kumppanejaan rakastavia ihmisiä.
Aurinkomerkki ei sano ihmisestä mitään.
- H76
Älä missään nimessä anna täältä saamasi Vesimies-kuvan vaikuttaa omiin päätöksiisi! Meitä vesimiehiäkin (itse oon VesimiesN) on joka lähtöön, ei me olla kaikki samasta puusta veistettyjä. Kyllä niitä pettäjiä löytyy ihan varmasti kaikkien horoskooppimerkkien edustajista. Luota enemmän omiin tuntemuksiisi ja siihen, mitä edessäsi näät. Jo se, että miesystäväsi kertoo sinulle tunteistaan, kertoo jo jotain. Itse en ole luonnostani kovinkaan 'tunteikas' ihminen, joten tiedän, mistä puhun. =)
- MIES Vesimiehen kohdalla
Ensin ollaan ihania, ystävällisiä, kilttejä, helliä ja yhdessä tehdään kaikenlaista..
Kuuntele tarkasti puhelinta, piippaileeko se alinomaa? Vesimiehellä on tuossa vaiheessa suhdetta yleensä vielä pari muutakin "hoitoa".
Kohta alkaa veskarin omat menot, joihin sinä et pääse. Thats it. Kestä tai kuole. - joojoo..
MIES Vesimiehen kohdalla kirjoitti:
Ensin ollaan ihania, ystävällisiä, kilttejä, helliä ja yhdessä tehdään kaikenlaista..
Kuuntele tarkasti puhelinta, piippaileeko se alinomaa? Vesimiehellä on tuossa vaiheessa suhdetta yleensä vielä pari muutakin "hoitoa".
Kohta alkaa veskarin omat menot, joihin sinä et pääse. Thats it. Kestä tai kuole.Älä nyt missään nimessä usko mitä täällä sanotaan.
Menepä mihin tahansa palstalle ja lue tekstejä, niin huomaat että joka ikinen merkki on ihan p.....stä.
Nämä palstat on täynnä jotain katkeroituneita, jätettyjä/petettyjä exiä.
Unohda nämä kertomukset vesimiehestä ja jatka elämääsi!:) Epäilen että näillä palstoilla käy paljon ihmisiä joilla on ongelmia elämässään, pitvät tätä jonkinlaisena terapiana... Ei siinä mitään pahaa, mutta lukijan on hyvä tietää se ettei näitä juttuja henkilökohtaisesti ota.
Phah, tuo yleistäminen. Täytyis olla jo melko H*O*A sellaisen kirjoittajan joka pystyy kaikista miljoonista ihmisistä samaa sanomaan. Edes useasta. Yhden perusteella sitä ei voi, vaikka olisi syntynyt tarkalleen samaan aikaan, samaan paikkaan.
Todiste:
Tunnen kaksos-miehet, toinen 20min. toista vanhempi, sama kasvatuskin, silti aivan erilaisia! Vain päälle päin heistä näkee yhtäläisyydet, mutta ei, ei syvemmältä.
Miksi?
- Nooh.. VeskariN
Tuskin IHAN kaikki veskarit.. mutta kieltämättä aika moni. Itsekin olen vesimies ja koen äkkiä oloni ahdistuneeksi jos aletaan puhua liian yksityiskohtaisista yhteisistä suunnitelmista tai tulevaisuudesta. Ota päivä kerrallaan veskarisi kanssa, niin ehkei hän tunne oloaan 'uhatuksi'.
Ajatuskin siitä, että joku toinen alkaisi olettaa liikoja tai suunnitella puolestani MINUN asioitani saa olon todella epämielyttäväksi. Ja vaikka hänen menonsa tuosta lisääntyisivätkin, tuskin Sinun tarvitsee huolehtia siitä missä seurassa hän liikkuu, sillä veskari etsii nimenoamaan älyllistä haastetta.. ei muita naisia/ miehiä.. - aquariusgirl
Ei ole. Jos vesimies tekee niin, niin ei rakasta silloin aidosti! Tuollainen on enemmän jousimiehen heiniä!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213307
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402681Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2082212Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131698Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191509Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521461- 971379
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621201Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951174