YASMIN-KÄYTTÄJÄ?

Oon viikon käyttäny Yasmin-e-pillereit ja vatsa inhottavasti turvonnu.Kuulunee sivuvaikutuksiin?Laskeeks joskus?
6454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Enenmpi huolehtisin niistä mielialan ailahteluista joita itselläni oli, myös haluttomuutta saattaa esinntyä. :) pallomahaisuus katoaa noin 3 kuukauden kuluessa.

Äänestä
  • Minä oon Yasmineja käyttänyt neljä vuotta ja ehottomasti parhaimmat pillerit itselleni. Ei ole tullut minkäänlaisia sivuvaikutuksia. Mutta tosiaan vaikutukset ei oo samanlaisia kaikilla..

    Äänestä

  • ei vaikutukset samanlaisia kirjoitti:

    Minä oon Yasmineja käyttänyt neljä vuotta ja ehottomasti parhaimmat pillerit itselleni. Ei ole tullut minkäänlaisia sivuvaikutuksia. Mutta tosiaan vaikutukset ei oo samanlaisia kaikilla..

    Aivan :) kaverilla yasmin sopi kuin räätälöity. Itselläni taas ei sopinut lainkaan ja nyt olen siirtynyt minipillereihin. Ymmärtääkseni kuitenkin Yasmin kuuluu niihin pillereihin jotka aiheuttavat suhteellisen paljon sivuvaikutuksia, vai liekö kuulopuheita vain.

    Äänestä

Käytin Yasmin pillereitä, jolloin minulla alkoi oikea rinta kipeytyä ja löysin sieltä lopulta jonkinlaisen kyhmyn. Kävin lääkärissä ja mammografiassakin. Lääkärin mukaan se ei ollut kasvain vaan sellainen solumuutos joka saattaa tulla ja sen kanssa pitää vaan elää.
Se oli kumma kun rinta tai se solu muunnos aristi aina 3 vko ennen kuukautisia. Sitten viikon oli hyvä ja taas alkoi sama.
Sitten päätin jättää vaihtaa pillerimerkkiä, eikä minulla sen jälkeen oli rinta aristanut, ja tämä "solumuunnos" on hävinnyt... En tiedä johtuiko Yasminista, mutta kummasti kipu alkoi, kun aloin käyttämään kyseisiä pillereitä ja hävisi, kun lopetin!

Äänestä

ihania... mulla perse vuoti kuin niagaran putokset ja paino rupesi nousemaan... lenti muuten ja etäs ne napit!! ja kun jätin pillerit kokonaan pois paino tippui 10 kg. siinäpä tohtoreille tiedoksi että ei mukamas ne pillerit lihota..!

Äänestä
  • pillerit sitä aiheuta että paino nousee 10kg:) Onko ne niin kaloripitosia et pikku napsusta tulee painoa noin pirusti lisää..höpöhöö
    Ohan ne saattaneet saada sulle ruokahalua lisää mutta näinhän se menee you are what you eat..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pallomahakas kirjoitti:

Oon viikon käyttäny Yasmin-e-pillereit ja vatsa inhottavasti turvonnu.Kuulunee sivuvaikutuksiin?Laskeeks joskus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu