Evoluutio on saatanan uskonto

onewayjesus

Kumpaa uskot, Jumalaa vai ihmistä? Sen enempää ei evoluutiosta ja luomisesta tarvi väitellä. Jos uskot Jumalaa tiedät hänen luoneen kaiken. Jos niskurina kuuntelet ihmistä, olet auttamatta eksyksissä. Mutta Jeesus rakastaa ja voit hänet ottaa vastaan rukoilemalla omin sanoin tarkalleen näin: Rakas Jeesus olen täysi paska ja ansaitsen ikuisen kidutuksen. Annan anteeksi ja hyväksy olemassaoloni. Kiitos rakkaudestasi hallelujaa!

7

634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeesus1

      Ystävä rakas onewayjesus. käyttäytymisesi ja asenteesi ei ole KRISTUKSEN JEESUKSEN mukaista ollenkaan!!!

      Puhut totta siihen asti kunnes kirosana tulee tekstissäsi kuvioihin. se saa ihmisessä aikaan halveksunnan jeesusta kohtaan (eihän se ole tarkoituksesi.....?). Me olemme kaikki kyllä syntisä kyllä juu, mutta ketään ihmistä ei saa loukata puhumalla halveksuttavalla kielellä varsinkaan jeesuksen nimessä. Antamalla ymmärtää että jeesuksen nimessä saisi kiroilla (ei todellakaan ole sopivaa se eikä uskossa pelastunut voi edes niin tehdäkkään!)toivon että etsit jeesuksen elämääsi ja kuljet hänen teillä.

      Jumala ei halua kenenkään ansaitsevan kuolemaa, vaan hänelle rauha rakkaus ja ystävällisyys kaikkia ihmisisä kohtaan ovat hänen mukaisia asioita joista hän pitää. Ja joista saa siunauksia myös. Se toinen on se joka saa aikaan eripuraa/vihaa/katkeruutta/pahojaepäluuloja/halveksuntaa/penseyttä toisia ihmisiä kohtaan.

      Kukaan ei ansaitse mitään kidutusta vaan jokainen on syntinen ja jumalan kirkkautta vailla. tarkoittaa suomeksi että jokainen on erossa jumalasta ja ei kelvollinen pääsemään jumalan rakkauteen ellei halua luopua synnin teoistansa. ja olevan kuuliainen jumalan sanalle. joka on RAUHAN TIE.


      Ja synnin teoista luovutaan yksinkertaisesti rukoilemalla jeesusta tulemaan häntä sinun herraksesi ja anomalla syntejä anteeksi. ja jeesus antaa anteeksi ne kyllä. Se tarkoittaa myös elämistä ilman syntistä elämää eli toisin sanoen kulkemalla jeesuksen jalanjälkiä ja tutkimalla miten pitäisi elää jotta jeesuksen seurassa ollaan oikealla asenteella.

      Ihminen kun tarvitsee sitä rakkauden virtaa eli suomeksi sanottuna siis jumalan rakkautta, jotta tie ei olisi raskas vaeltamiseen. sillä kun luet jumalan sanaa ja rukoilet on herrakin sinua tarkkaileva ja antaa sinulle elämällesi paremmat arvot, moraalin,etiikan ja rauhan ja iloa jota et ymmärrä ennenkuin olet uudesti syntynyt. ja paljon uusia ystäviä että myös monta muutakin asiaa.


      Jeesus haluaa että sulla olisi asiat hyvässä välissä hänen kanssaansa, mutta jokainen on sotatilasssa jeesusta vastaan ennen uskoon tuloa, koska jumalan sana ei kiinnosta eikä liiemmin rukoileminen eikä myöskään synnitön elämä.


      Mutta kun jeesus saa koskea sinua ja tulet hänen lapsekseensa. niin sinulle aukeaa ymmärrystä oiken ja väärän ja pahan ja hyvän suhteesta, sillä moni ei ymmärrä tehneensä pahaa ennenkuin on usein saanut aikaan sellaista toisille ihmisille(esim halventaen toista ihmistä). jeesus haluaisi että sinä et tee pahaa sekä itsellesi, muille etkä jumalalle, sillä kaikesta teoistasi tulee takuuvarmasti herran tietoon asiat joita olet tehnyt. Jumala kun katsoo sydämeen ei ihmiseen.

      koska me katsomme ihmisä ulkokuoren kautta ja annamme toisille tunnustusta tai torjumista, vaikka emme tiedä monenkaan ihmisen tekoja suhteessa hänen sydämeensä, mutta jeesus katsoo jokaisen ihmisen sisälle tekeekö hän pahaa (esim juonia,pilkata/herjata/tuomita toisia ihmisiä mielessään) ja sen seurauksena moni maksaa synninpahaa palkkaa eläesäänsäkkin.


      Jeesus haluaa että luovutat synnit hänelle etkä enään syntiä tee vaan seuraat häntä aina lopuasi kohden lihallisessa vaelluksessasi, kiittäen jeesusta ylistyslauluilla/rukouksella ja kaikella ilolla palvellaksesi elämäsi antajaa jeesusta Kristusta.



      Jeesus on herra AMEN!

    • tietenkin

      "Kumpaa uskot, Jumalaa vai ihmistä?"
      Jos nyt uskon sinua, uskon ihmistä. Sitäkö haluat?

      • jeesus1

        Nimimerkille: tietenkin.

        Usko ainoastaan raamatun sanaa eli Jeesusta Kristusta. Sillä hänen kautta peritään jumalan valtakunta.

        Ja tarkkaa silmälläsi ja ymmärrykselläsi onko kirjoittamani teksti sen sanan mukaista mitä jumalan sana kertoo Jeesuksesta Kristuksesta. jos ei ole puutut siihen ja tee siis vertailuja.

        Minä nimimerkki jeesus1 . Minä en kuulu saada mitään kunniaa tai kiitosta, vaan yksin kunnia ja kiitos on luojalla Jeeukselle Kristukselle kuuluva rukouksesi annossa.


        Älä siis minua kiitä.

        Itse koen oleva vain tien viitta tai suomennettuna evankeliumin edistäjä jumalan sanan mukaan.



        Rauhaa ja rakkautta paljon sinulle nimimerkki :tietenkin, toivottaen jeesus1 tai T.(henkilön etukirjain monitorin toisessa päässä käytän silloin tällöin nimimerkkini etukirjainta kirjoituksisani mutta yleensä en.)


        Jeesus on herra AMEN!


    • Upeaa, kertakaikkiaan upeaa!

      • jeesus1

        Rakas ystävä nimimerkki illuminatus. ei missään muodossa mitään taidetta, vaan jeesuksen sanojen totuutta.

        vertaa sitä paav, kirj kolossalaisille 2:6-8

        johon nyt vetoan sinun sanaasi nähden.


        herralle kiitos ja kunnia amen!


      • jeesus1 kirjoitti:

        Rakas ystävä nimimerkki illuminatus. ei missään muodossa mitään taidetta, vaan jeesuksen sanojen totuutta.

        vertaa sitä paav, kirj kolossalaisille 2:6-8

        johon nyt vetoan sinun sanaasi nähden.


        herralle kiitos ja kunnia amen!

        Ei jesu sanonut, että evoluutio on saatanan uskonto.

        Ja vaikka olisi sanonutkin, niin arvaa kiinnostaako.


    • anteeksi

      Minä annan Jeesukselle anteeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako hän helposti sinut syttymään?

      Kysymys ihanalle tutulle naiselle. Intohimo, erotiikkaa...
      Ikävä
      59
      3504
    2. Olet paljon ajatuksissani

      Olen väsynyt tähän. Siihen miten paljon olen tuntenut. Miten epätoivoista kaikki on ollut. Unessa me suudellaan intohimo
      Ikävä
      53
      3424
    3. Sano nyt vieläkö

      Sä tykkäät kaivatustasi?
      Ikävä
      43
      2747
    4. Taas yksi aamu kun et noussut tuhisten vierestäni

      Saat anteeksi. Ensi vuonna näihin aikoihin herätään lusikassa joka aamu ja et lähde mihinkään ennen kuin on rakasteltu.
      Ikävä
      47
      2739
    5. Aikaa on kulunut useampi vuosi

      Siksi en voi ottaa enää yhteyttä
      Ikävä
      15
      2249
    6. Erikan pornoshow antaa huonon kuvan Suomesta

      Jos haluan kokea VHS-videoajan saksalaisen pornoelokuvan kuvastoa ja sanastoa, hankin jostain sellaisen, enkä halua nähd
      Maailman menoa
      214
      1865
    7. Ketä noi esteelliset ovat?

      Niitä täytyy olla useita henkilöitä, jotka ovat epäilyksen alaisia?
      Ähtäri
      7
      1582
    8. En edes tiennyt

      Mitä rakastuminen voi olla ennenkuin kohtasin hänet
      Ikävä
      17
      1558
    9. Ei taida toi nakki enää herätä eloon

      Sinun jälkeesi nainen. Oliko sinulla jotain taikavoimia?
      Ikävä
      66
      1393
    10. Donald Trump HÄVISI sodan - Vladimir Putin VOITTI sodan!

      Trump lupasi luovuttaa maa-alueita sekä vakuutti Putinille, ettei Ukrainasta tule NATO maa! Mitenhän Ivan Puopolo ja Ma
      Maailman menoa
      195
      1274
    Aihe