Potkurin oikaisu

Kävipä köpelösti vaikka vesi on korkealla.
14' pronssi potkurin lapa osui kiviin ja vääntyi. Nyt se ravistaa aikalailla.
Oikaistaanko sellaisia enään missään ja jos aikaistaan niin saisinko vinkin?
3750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Kiitos vaan. Eskelinen Verkkokadulla lupasi oikasta rusetin.

    Äänestä

Helinin Konepaja Kuopiossa, sama firma mikä teki aikoinaan kuuluisia KIPINÄ-moottoreita. Kyselepä jos kerkiäisivät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saimaa-- kirjoitti:

Kävipä köpelösti vaikka vesi on korkealla.
14' pronssi potkurin lapa osui kiviin ja vääntyi. Nyt se ravistaa aikalailla.
Oikaistaanko sellaisia enään missään ja jos aikaistaan niin saisinko vinkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu