Monetti ja Risicum

Ko. firmojen laskut menivät viime syksynä perintään, ja kysyisin että kuinka pitkät karenssit mulla nyt on päällä kun kumpikaan ei myönnä lainaa?

Maksoin nuo pois elokuussa.
31118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kumpikin noista on sellaisia, että jos menee perintään, niin tulevaisuudessa ei voi enää saada niistä lainaa. Eli ei siis karenssiaikaa kummassakaan...

Äänestä

sieltä sanottiin että vuoden karenssi ja sit kun saa vipin,ni ne ilmoittaa tekstarilla. monetti sanoi että sori nou kän duu.

Äänestä

Ota jostain muualta pässi. Toimivia on mm. Tekstivippi ja Viestilaina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oolla kirjoitti:

Ko. firmojen laskut menivät viime syksynä perintään, ja kysyisin että kuinka pitkät karenssit mulla nyt on päällä kun kumpikaan ei myönnä lainaa?

Maksoin nuo pois elokuussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu