kävin kaksi viikkoa sitten yhden uimarannan pukukopissa. lattialla oli kondomi ja se oli otettu pois paketista ja se näytti käyttämättömältä. Eilen sitten kävin siellä uudestaan ja rupesi panettamaan. niinpä laitoin sen kortsun ja katoin että siellä ei oo mälliä. ja runkkarin siemensyöksyyn asti. Jos joku on käyttänyt sitä kondomia niin olenko voinut saada siitä jonkin taudin? :O Kondomi oli kuiva ja vaikutti silmämääräisesti puhtaalta :0
Huolestunut.
poika.s.d..
6379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vastauksia!
Hyvä vitsi!
Missä virusta on ja miten se tarttuu
Ihmisen kehossa HI-virusta on tartuttavissa määrin vain veressä, siemennesteessä, emättimen sekä kohdunkaulan eritteissä ja äidinmaidossa.
HI-viruksen ei ole todettu tarttuvan ulosteen, syljen, kyyneleiden, virtsan, oksennuksen, tai hien välityksellä.
Tuskin sulla on hi-virusta, koska jos se oli "puhdas". muut saa kertoa lisää, ite en tiedä.
Näinhän se menee. Toisekseen virus kuolee ihmislämmön ulkopuolella sekunneissa. Mutta bakteerit elävät pitkäänkin. Esim oksennuksessa olevien bakteerien elinikä huoneenlämmössä voi olla kuukausia. Ja klamydia tartunnan aiheuttaa bakteeri.
Mutta kuten edellisetkin: Vitsi tämä lienee.
Sulla EI OLE hi-virusta 100% varmuudella. tai mitään tautia jos se on ollut kuiva kortsu. Mutta en ole lääkäri muut saa korjata jos olen väärässä. Miksi ihmeessä runkkasit käytettyyn kortsuun? Älä tee sitä toiste, toivotaan nyt että että saanut kuolemantautia. ;S
Jep ei hätää.