Collateral-

Tällä viikolla tuli Collateral, jota jaksoin tapittaa aika pitkään. Sitten jo torkuin ja painuin petiin, en jaksanut laittaa nauhoitustakaan. Luovuin leikistä suurin piirtein siinä kohdassa, jossa Max ajaa tahallaan taksinsa katolleen, Vincent pakenee ja paikalle tulee poliisi, jolta Max nappaa aseen ja lähtee takaa-ajoon.

Mitenköhän siis mahtoi Maxin ja Vincentin käydä? Kiitos, jos joku vaivautuu kertomaan väsähtäneelle! :D
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

reilusti tiivistettynä:

Vincent kiiruhtaa toimistorakennukseen missä se Maxin kyyditsemä naisasianajaja Annie on juuri töissä, koska tämä sattuu olemaan viimeinen Vincentin viidestä kohteesta. Max soittaa Annielle ja ilmoittaa tätä vaanivasta tappajasta. Vincent katkaisee sähköt ja lähtee etsimään Annieta pimentyneestä rakennuksesta.

Max tulee viime tingassa paikalle ja onnistuu pelastamaan tilanteen.. sitten hän ja Annie pakenevat Vincentiä ulos talosta ja hyppäävät metroon. Vincentkin ehtii kuin ehtiikin samaan metroon (katsojille tämä näytetään kuitenkin hieman hämäävästi niin että Vincent näyttäisi menevän väärään metroon).

Lähes tyhjässä metrossa Vincent jahtaa kaksikkoa huutaen "teen tätä työkseni". Lopulta miehet ammuskelevat toisiaan välioven läpi ja Max onnistuu ampumaan Vincentia vatsaan ja tämä lyyhistyy istumaan penkille.. ja kuolee. Max ihmettelee tilannetta, varmaankin sen Vincentin aiemmin kertoman jutun takia, missä metrossa/metroasemalla olleesta ruumiista ilmoitettiin vasta 6 tuntia tapahtuneen jälkeen.

Max ja Annie poistuvat metrosta seuraavalla asemalla. Loppu.

Äänestä
  • Kiitti kovasti tuosta! :) Nyt ei hämää niin paljoa, vaikka kyllä taidan vielä joskus katsoa leffan kokonaisuudessaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten päättyi? kirjoitti:

Tällä viikolla tuli Collateral, jota jaksoin tapittaa aika pitkään. Sitten jo torkuin ja painuin petiin, en jaksanut laittaa nauhoitustakaan. Luovuin leikistä suurin piirtein siinä kohdassa, jossa Max ajaa tahallaan taksinsa katolleen, Vincent pakenee ja paikalle tulee poliisi, jolta Max nappaa aseen ja lähtee takaa-ajoon.

Mitenköhän siis mahtoi Maxin ja Vincentin käydä? Kiitos, jos joku vaivautuu kertomaan väsähtäneelle! :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu