YAMAHA 115 hv,v 1988

Mikähän mahtaaolla kun summeri vinkuu kokoajan kauko hallinta laitteessa.Kone ei ota kierroksia tyhjäkäyntiä kylläkäy.
4719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

todennäköisesti öljyn tason hälytin tai lämpöhälytin...joko viallinen anturi tai ölhyn taso liian matalalla, kokeile irrottaa koneen puolelta hälyjohto liittimestä, niin saat selville kumpi hälyttää lämpö vai vesi.
se on lyönyt kierrostenrajottajan päälle kun hälyttäjä ilmaisee vian

Äänestä
  • sinä se,,,,,

    Äänestä

  • nin.. kirjoitti:

    sinä se,,,,,

    Ei muuten lyö kierrosten rajoittajaa päälle vaikka lämmöt nousee.

    Äänestä

  • wegwg kirjoitti:

    Ei muuten lyö kierrosten rajoittajaa päälle vaikka lämmöt nousee.

    Kyllä pitäisi jos kunnossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


115 kirjoitti:

Mikähän mahtaaolla kun summeri vinkuu kokoajan kauko hallinta laitteessa.Kone ei ota kierroksia tyhjäkäyntiä kylläkäy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu