Muunmuassa ajolukemaa ei näe enää lainkaan valon pimennyttyä, mistä saisi tietoa ja ohjeita miten nämä lamput vaihdetaan ja miten ylipäänsä mittaristo irroitetaan? Ajolukema näkyisi siis näytöllä ja auto on -96 laguna.
Mittariston lamppujen vaihto
Miten tapahtuu?
2498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lainaa vaikka kirjastosta Haynesin korjausopas, sieltä löytyy tietoa. Mutta ei pitäisi olla kovin paha rasti, muutama ruuvi irti ja ehkä nopeusmittarin vaijerin pää irti mittarista. Kannattaa samalla vaihtaa kaikki polttimot ja ehkä jopa superkirkkaat ledit tilalle, niin kestää auton loppuiän.
irrottaminen aina on, mutta kyllä se sieltä lähtee. Noita ledejä voin myös suositella, kestää ja saa vähän uutta ilmettä autoon. Polttimoitahan löytyy ihan valmiitakin, vaikka xenonled.comista