ku oli pannu lehteen ilmotuksen ettei vietä tänä vuonna nimipäivää? Olikohan viime vuonna juhulinu liikaa, tiiäkkö jussi?
Outia ei oo vissiin
kukaan muistanu
5607
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ihan hassu ja kiva kun jaksat kirjoitella..nyt kannattaa kyllä se loanheitto jättää koskapa kylä tuntuu sinut tuntevan.. Kävi kuten aavisteltiin että tuttu tyyli tuo tunnetuksi !!! Ihailtavaa on tuo tekstailu ollu mutta ole nyt varovainen, koko joukko tuntee sut ja miettii mitä tekis, sain sen tietää. Ooottavat vain lisää että saavat kunnollisen näytön... noh, ehkäpä kunnian ja maineen menetys roiman sakon lisäksi riittää mutta jatka vielä jonkin aikaa, lisänä rikka rokassa... hallelujaa
ei kait taas haapaveteläiset ja kenen päälle tällä kertaa?
huumori-ilimotuksen lehteen huumorimiehiä, ja kai se oli tarkotus huomata? Ei oo pikkusielu tämä meiän Outi!
paikallaan sitä on niin palijo haukuttu tälläkin palstalla. Se on kuitenkin kyläpoliitikkojen aatelia:osaava, tietävä ja sana sekä huumori hallusa. Nimismiehen tyttärenä ei oo kunnianloukkauksia säikkyny. Minä oon aina Outista tykänny.Liekö yhtää toisin päin..
Ethän Outi tykänny huonua vaikka tuli sulle tämä puhe pijettyä?
koko ossuuskauppaväki.