Esittämät tutkimuspyynnöt ovat läpäisseet käräjäoikeuden?
Iltasanomat luetteli minkä tason ihmisiä on ollut herjaamassa"Pääministerin Morsianta",mistäs tällaiset tiedot tulevat???
Iltasanomat luetteli minkä tason ihmisiä on ollut herjaamassa"Pääministerin Morsianta",mistäs tällaiset tiedot tulevat???
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000004&conference=670&posting=22000000025838154
Tulin minäkin lukemaan tätä palstaa ihan vain viimeaikaisten lehtiartikkeleiden johdosta. On todella hyvä juttu jos keskustelupalstojen tyyli siistiytyy, ja varmaan ainakin joksikin aikaa rauhoittuukin koska ilmeisesti samat tyypit kiertävät useammalla palstalla riehumassa. Hämmästyttävintä on ollut kuulla, että kyseessä on aikuiset oikeustoimikelvolliset ihmiset. Osa voisi ikänsä puolesta olla jo isovanhempiakin ja silti käyttäytyvät kuin yläasteikäiset koulukiusaajat. Monessa suvussa riittääkin ihmettelemistä jos jutussa ruvetaan vielä tuomioita jakelemaan. Tosin ei kyllä viisikymppisen poliitikon seurustelu yh-äidin kanssa kiinnosta teinejä siinä määrin että ryhtyisivät kokopäivätoimisesti palstoilla moralisoimaan.
Jos nyt joku täällä pelkää omalta osaltaan tutkimuksen etenemistä niin ettei tiedä miten päin olla, niin miksei sitten ilmianna itsensä poliisille? Loppuu kärvistely kun tiedät onko tekstisi mukana SK:n toimittamassa luettelossa vai ei. Jos on, niin saat kuulla miten homma etenee ja miten saa oikeusapua. Jos ei, niin that’s it, elämä jatkuu.
Jos katkeroituneen Matti Vanhasen hylkäämän Susan Kurosen vaatimat tutkimukset läpäisevät käräjäoikeuden voimalla puhelinsalaisuuden tutkimisen,jota tässä tapauksessa voidaan nimeltä käyttää,niin millään ei todellakaan ole mitään väliä.
Mikäli Iltasanomat on saanut tietoonsa henkilöprofiileja niin jollain muulla kuin SK:sta kommentoineella on syytä huoleen.
ilkeä kakara,joka itse pahojaan tehtyään piiloutuu (poliisi)sedän taakse ja osoittelee silmät kirkkaana sormella, että "toi sano mulle rumasti, ja toi ja toi..."
Ihan hyvääkin on ilkeässä kakarassa. Hänen ansiostaan moni joutuu siivoamaan suutaan näilläkin palstoilla. Kiitos siitä ilkeän kakaran.
adressissa "lopeta avautuminen Susan Kuronen" ihmiset ihan omilla nimillään kirjoitelleet eli ei liene suurikaan vaiva ottaa selvää kuka kyseinen henkilö on.
Toivottavasti juttu etenee. Joutuisi oikeuslaitos ottamaan kantaa, mikä se Kurosen lainmukainen ammattitermi oikein on kun ensinnä tehdään temput ja sitten rahastetaan. Ja millä tavalla kyseisestä rahastajasta puhutaan ylä-, eikä alatyylillä ? Mikä tässä oli kunniakasta ja kenen kunniaa on loukattu ?
Ja Kuroinen oli vissiin siitäkin pillastunut, kun joku oli epäillyt hänen mielenterveyttään. Onhan se aivan "normaalia" avautua kuukausikaupalla julkisuudessa ja kirjoittaa vieläpä kirjakin kun on muutaman kuukauden saanut olla pääministerin hoitona.. ?
netti herjaustapauksesta on tulossa oikeuteen.Aikaisemmat ovat olleet vain jonkun yksittäisen tekemiä ja tuomiot on napsahtaneet niistäkin.Oikeuslaitos ottaa vain huomioon nämä herjaavat ja valheelliset viestit.Viestittäjillä on kaiketi ollut luulo että täällä saa työntää mitä potaskaa vaan.Useampi joka on täällä joutunut kirjoitusten kohteeksi voisi tehdä rikosilmoituksen niin palstat olisi kunnon keskustelupalstoja.Nyt ei tutkita Kurosen tekoja vaan tänne kirjoittaneiden tekstejä.