Koiranoni ja
muuta uutta
161161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Nyt olisi Ollilla hieno tilaisuus tehdä oikein tutkimus koiranonista. Helppo dokumentoida tila (lääkärintodistuksineen) ennen nonin käytön aloittamista, sen aikana ja "lopputilanne". Mahtaakohan tehdä, vai luottaako edelleen vaan "todistuskertomuksiin", koska niitä on helpompi manipuloida ja vääristellä?
Olli, ryhdytkö tutkimuksiin?
Olisi kovin kiva tietää minkä vuoksi J.Talluksen viimetalven hiihtokuno oli huonoin useaan vuoteen? Olisi luullut, että ilman sairasteluja tuossa iässä oleva urheilija olisi kehittynyt huimin harppauksin, mutta ei.
Jaakolla veriarvot laskivat, kuten laski noin puolella ampumahiihtäjistäkin. Se korjaantui heillä foolihapolla, raudalla ja muutamalla muulla aineella.
Luulen, että Jaakko ei tiennyt ampumahiihtäjien kokemuksista eikä osannut samaa konstia. Mutta tätä ei tapahdu seuraavana vuonna.
Olli
Tarkoitatko mahdollisesti suomen ampumahiihtäjiä? :-) Jos tarkoitat, et mitä ilmeisimmin ole oikein urheilumiehiä? Talluskin sentään on menestynyt joskun urallaan. :-)
Ja korjasivat Nonin aiheuttamat haittavaikutukset noilla aineilla?
Ampujahiihtäjät eivät nonista huolimatta selvinneet sairauksitta kaudesta?
Koiranoni ei tule pärjäämään Suomen markkinoilla. Sen verran tietoisia koiranomistajat ovat. Kun koiralleen vihdoin löytää sopivan ruokavalion, ei sitä halua muuttaa. Mikä ainesosa nonissa saa koiran turkin kiiltämään? Melkein kaikille koirille saa hyvän turkin pelkästään oikealla ruokavaliolla. Mikä sen edessä olleen koiran virallinen nimi muuten oli? Kauanko on nonin varoaika, jos ennen näyttelyä tai koetta mielenoikussaan päätyy antamaan? Jos et osaa vastata niin näyttely-, harrastus- tai metsästyskoirien omistajille on ihan turha kaupata.
Koiran turkin saa kiiltämään, kun laittaa ruokalusikallisen ruokaöljyä kippoon muonan sekaan. Ei siihen mitään noneja tarvita.
... ennen näyttelyä kiillottaa turkin minkkiöljyllä.
Ja mitaan ette voi...
kausi?
Rahasta moni kehuu tuotteita..??
Huonoa kautta ovat olleet todistamassa tuhannet lajin ystävät ja maajoukkueiden lääkärit. Huonon kauden täytyy siis johtua nonista.
Jaakko on käyttänyt tuotetta toukokuusta -06 ja tullut siihen tulokseen että noni-juoma on auttanut häntä esim. palautumisessa treenien jälkeen. Jaakko ei saa euron euroa siitä että hän on Tahitian Noni Internationalin puolestapuhuja vaan hän saa käyttää tuotetta ilmaiseksi. Tätä ennen hänen piti itse käyttää tuotetta väh. puolivuotta ja todeta tuote hyväksi. TNI ei osta ketään suurilla rahoilla kertomaan tuotteiden ylivoimaisuudesta vaan toimii todellakin eettiseltä pohjalta. Tämän virheen edellisen tekstistä halusin vain korjata, en muuta.
TaHIRO VITALISE
Väärin meni. Sorry.
Miten niin meni väärin ? Jos väittää jotain muuta niin pitäisi hiukan selventää , eikä heittää tekstiä ilman perusteluja.
Tahiro VITALISE
Väärin meni. Kirjoituksessasi oli vain virheellistä tietoa.
"Energiajuomissa on kaloreita 10, kun kilpailijoissa on toistasataa."
Energia juomissa pitää olla kaloreita eli energiaa, eihän muuten mitään energia juomia ole. Kuntosaleilla juodaan treeneissä energiajuomia eli juomia mitkä sisältävät energiaa. Ennemmin juo vettä!
Jos alkaa heikottaa ei noni paljoa auta. No, ne väittää että auttaa. 10 kalorin litku on kuin moninkertaisesti lantrattu tuoremehu.
Mistä noni ottaa energian, jos se kerta tuo energiaa ilman kaloreita? Ei ole mahdollista muuta kuin noni ottaa lihaksista energian, josta seuraa, että aiheuttaa katabolisen tilan. Lihakset surkastuu mitä enemmän nonisti bodaa.