Onkohan kellään tietoa Helsingin kauppakorkeakoulun maisterihaun pisterajoista menneinä vuosina (hakuperusteena tradenomin tutkinto)?
Eniten kiinnostaa Information Technologyn ja logistiikan pisterajat viime vuonna. Jos pääsit HSE:hen maisterihaussa, niin paljonko olivat pisteesi suhteessa maksimiin?
Tänä vuonnahan maisterihaun maksimipistemäärä painokertoimet huomioituna on 4,4 pistettä (5p.x20%, 5p.x10%, 5p.x20%, 5p.x20%, 3p.x20%, 3p.x10%) tradenomihakijoille.
Itselläni pisteet tulee olemaan n. 3,8-4,0 riippuen GMAT-tuloksesta.
Voi heittää myös yleisempää kommenttia liittyen HSE:n maisterihakuun!
Helsingin kauppakorkean maisterihaku
3
3311
Vastaukset
- ...
Voiko tietojenkäsittelyn tradenomitutkinnolla hakea tuohon Information Technologyn maisteriohjelmaan? Vai onko nämä kaikki HSE:n haut tarkoitettu ainoastaan liiketalouden tradenomeille?
- oikeasti ---
jos olet suorittanut tradenomin tutkinnon liiketalouden ammattikorkeakoulussa, niin myös tietojenkäsittelyn tradenomin tutkinto on sopiva.
Olen myös tietojenkäsittelyn tradenomi ja pääsin Turun kauppakorkeakouluun Porin yksikköön KTM-opintoihin tänä syksynä. Valitsin pääaineeksi tietojenkäsittelytieteen. - oikeasti
oikeasti --- kirjoitti:
jos olet suorittanut tradenomin tutkinnon liiketalouden ammattikorkeakoulussa, niin myös tietojenkäsittelyn tradenomin tutkinto on sopiva.
Olen myös tietojenkäsittelyn tradenomi ja pääsin Turun kauppakorkeakouluun Porin yksikköön KTM-opintoihin tänä syksynä. Valitsin pääaineeksi tietojenkäsittelytieteen.pääaine (tietty) tietojärjestelmätiede!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534557Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051563Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201461- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041093- 471085