Mulla on aina vaikeeta lähestyä miestä.. Vaikka kuinka haluaisin suudella, niin oon niin ujo etten tiedä miten aloittaa.. Ehdotuksia otetaan vastaan! Miten aloittaa suutelu ensimmäisen kerran? :)
suutelemisen aloittaminen
5
5438
Vastaukset
- yx mies
Sopivassa tilanteessa, kun olet tytön kanssa lähekkäin, viet päätäsi lähemmäksi tytön päätä. Jos hän sulkee silmänsä ja raottaa huuliaan, älä epäröi viedä huuliasi hänen huulilleen. Siitä se lähtee.
Jos tyttö taas vie päätään kauemmas tai kääntää päätään poispäin, ei aika ole vielä kypsä ensimmäiseen suudelmaan. Mutta silloinkin voi myöhemmin tilanne muuttua suutelun kannalta myönteisemmäksi. Aika tarkka ja hienovarainen tuossa kannattaa olla, mutta kyllä se yleensä sujuu paremmin kuin olisi uskonutkaan.- chia-
jokainen tyylillään. vie päätä varovasti lähemmäs.. yleensä hymy tai tiivis katse suoraan silmiin on merkki halukkuudesta :)
- Maissiina
chia- kirjoitti:
jokainen tyylillään. vie päätä varovasti lähemmäs.. yleensä hymy tai tiivis katse suoraan silmiin on merkki halukkuudesta :)
Minun mielestä hyvä tapa on ensin siirtyä miehen lähelle ja sitten puhua söpöjä asioita (flirttaile) ja sen jälkeen laita kätesi miehen olkapäille ja ikään kuin halaat häntä, muttet kuitenkaan ota päätäsi pois vaan suutelet häntä. Tällä tavalla sain
parhaan suudelman (eilen) ikinä! - mies_30__
Maissiina kirjoitti:
Minun mielestä hyvä tapa on ensin siirtyä miehen lähelle ja sitten puhua söpöjä asioita (flirttaile) ja sen jälkeen laita kätesi miehen olkapäille ja ikään kuin halaat häntä, muttet kuitenkaan ota päätäsi pois vaan suutelet häntä. Tällä tavalla sain
parhaan suudelman (eilen) ikinä!Hmm... omalla naisellani on hieman kumma tapa suudella, hampaat kalisevat jotenkin koko ajan, hän ei pidä niitä "piilossa". Lisäksi se on aika nopeata ja märkään, itse pitäisin pitempikestoisesta ja intensiivisemmästä.
Onko ihan tahditonta sanoa asiasta?
Laita molemmat kädet poskille,ettei kaveri"pääse"karkuun ja suutele!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721984
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,821450Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821394Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta101127Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391046Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210973- 94824
- 38815
- 85805
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49765