kotilo-ongelmaa

Tietääkö joku mistä johtuu kun agaattikotiloni tekee kotilonsa reunaan välillä röpöä ja välillä taas ihan normaalia kuorta. Kotiloita minulla on monta ja vain yhdellä ongelma. Kotiloilla on seepiansuomua saatavilla ja vaihteleva kasvisruokavalio. Auttakee!
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moi! En valitettavasti osaa auttaa mutta käsittääkseni se on ihan normaalia, eihän kuori voikkaan olla täysin symmetrisen tasainen. Seepian suomua kannattaa pitää aina tarjolla ja erilaista ruokaa kuten sanoitkin. Kannattaa tiedustella Suomen Herbetologisesta laitoksesta kotiloista, luulen että he osaavat neuvoa. Luulen että kaikki on kunnossa jos kotilo liikkuu, syö normaalista ja kuori on kuitenkin kova ja kiiltävä eikä se syö kuortaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miuku kirjoitti:

Tietääkö joku mistä johtuu kun agaattikotiloni tekee kotilonsa reunaan välillä röpöä ja välillä taas ihan normaalia kuorta. Kotiloita minulla on monta ja vain yhdellä ongelma. Kotiloilla on seepiansuomua saatavilla ja vaihteleva kasvisruokavalio. Auttakee!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu