Missä on totuus

Anna-lehden blogi:

http://annablogit.fi/naisetpuhuvat/?p=180

Toimituksessakin on ihmetelty:

"Muistan kyseisen jutun taustan. Olimme itsekin hämmästyneitä, että pääministerin tyttöystävä yhtäkkiä haluaa antaa Annaan haastattelun".
2484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko tässä totuus vai Susanin oma keksimä juttu, jonka hän kertoi Anna-lehden toimituksessa niin uskottavasti, ettei kukaan osannut epäillä mitään. Harva osaa valehdella noin pitkän jutun jäämättä kiinni siitä. Täytyy oikein hattua nostaa Susan Kuroselle, että pystyy valehtelemaan pokerinaamalla tietäen, että juttu päätyy julkisuuteen.

"Eräänä viime tammikuun päivänä Susan oli lastensa kanssa Ikeassa, ja silloin kohtalo puuttui peliin.
– Olimme syöneet lihapullat ja ranskalaiset ja ostelimme jotakin pientä uuteen kotiimme. Vain tavallista shoppailua – ei siihen reissuun liittynyt sen suurempaa suunnitelmallisuutta.

Yhtäkkiä Susania lähestyi mies, joka oli ennestään tuttu vain uutisista: pääministeri Matti Vanhanen. Pirtsakka nainen oli kiinnittänyt poliitikon huomion.
– Tilanne oli outo, olin yllättynyt. Tajusin vasta kotiin mentyäni, mitä oli tapahtunut. Olen avoin uusille tilanteille enkä silloin ajatellut mitään sen enempää. Kun lähdin paikalta, oli vain sellainen olo, että vau.

Ja siinä kävi niin kuin kahden ihmisen kohtaamisessa voi käydä: Matti oli juttelun päätteeksi pyytänyt Susanin puhelinnumeroa. Pääministeri sai numeron, otti yhteyttä, ja niinpä kaksikko kävi kahvilla pian Ikea-reissun jälkeen. Lempi leiskahti jo ensimmäisillä treffeillä – Susan kertoo löytäneensä Matista piirteitä, joita ei ollut osannut odottaa. Hän myöntää kuvitelleensa miehen täysin toisenlaiseksi."

Äänestä
  • Onkohan hän patologinen valehtelija, vai onko hänellä niin vilkas mielikuvitus, että uskoo itsekin omiin juttuihinsa. Ihmetyttää se, että asiat ovat moneen kertaan muuttuneet aikaisemmin kerrotuista. Hoitoa tällaiseenkin vaivaan on olemassa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmetteleväinen täti kirjoitti:

Anna-lehden blogi:

http://annablogit.fi/naisetpuhuvat/?p=180

Toimituksessakin on ihmetelty:

"Muistan kyseisen jutun taustan. Olimme itsekin hämmästyneitä, että pääministerin tyttöystävä yhtäkkiä haluaa antaa Annaan haastattelun".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu