c++ runtime library error

4miz

käynnistän internet explorerin ja ruutuun pamahtaa seuraava error:




microsoft visual c runtime library

X runtime error!

program: C:/OHJELMATIEDOSTOT/INTERNET EXPLORER.EXE

This appilcation has requested the runtime to terminate it in an unusual way. please contact the application´s support team for more help.



olen koettanut käynnistää uudestaan useita kertoja...koneen käynnistyessä tulee ruutuun samanlainen error paitsi iexplorerin tilalla on joku faquill tai joku vastaava nimi. OK:ta klikatessa explorer menee yksinkertaisesti kiinni, kaikki muu toimii normaalisti. muut selaimet toimivat hyvin, mutta explorer on ainoa selain joku näyttää quicktime systeemejä (opera on tällä romulla turhan hidas ja videot tökkii).

onko mitään mahdollisuutta korjata vai pitääkö raa-asti formaattia vain?

~ 4miz

3

1048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4miz

      kyseessä on sitten windows 98 SE käyttis

    • vialla

      "opera on tällä romulla turhan hidas"

      Windowsisi on pahasti kuralla jos tuo pitää paikkansa. Opera on normaalitilanteessa selvästi nopeampi kaikissa toimissaan kuin IE.

      Haiskahtaa siltä että puhtaalta pöydältä aloittaminen saa hommat taas vähäksi aikaa kuntoon jos olet kerran päättänyt jatkaa taistelua windowsin kanssa.

      • 4miz

        oikeastaan opera on sivujen lataamisessa nopeampi, mutta esimerkiksi youtuben videot lataavat todella hitaasti ja tökkivät operalla....iexplorerilla ei ole ongelmaa ollut koskaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      136
      2669
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      108
      2148
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      41
      1783
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      40
      1619
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      60
      1516
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      31
      1244
    7. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      12
      1173
    8. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      59
      1154
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      63
      1116
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      33
      782
    Aihe