Itsenäisyyspuolue on poistettu

Miksi jatkaa taistelua tuulimyllyjä vastaan. Minä en ainakaan enään jaksa.
9686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei kannata kompastua rekistereihin ja virallisuuksiin, sillä asiat elävät. Ahne markkinatalous ja EU eivät ole ikuisia voittajia. Ainakin sellaiset kaltaiset rakennelmat ovat historiassa kaatuneet, kymmenien tai satojen vuosien välein.

Vaikka kuuluu mihin tahansa, tai on kuulumatta, niin koskaan ei kannata alistua loppuiäkseen ja antaa omaa ainutlaatuista ajatteluaan pois talouskasvu- ja EU-intoilijoille. Siitä saa palkaksi vain stressin ja pahan mielen.

Vastarintaa voi tehdä monella tavalla.

Äänestä
  • Älä enää koeta paikata pahoin vuotavaa venettä. Ota uusi kurssi. Ehkä kippari päättää suunnan, mutta matkustajien halun mukaisesti. Mieti!!!!

    Äänestä

  • Mitä ihmeen vastarintaa ja mille?

    Äänestä

  • kiippari kirjoitti:

    Mitä ihmeen vastarintaa ja mille?

    Take a stand.

    Äänestä

  • Perussuomalaisissa kirjoitti:

    Älä enää koeta paikata pahoin vuotavaa venettä. Ota uusi kurssi. Ehkä kippari päättää suunnan, mutta matkustajien halun mukaisesti. Mieti!!!!

    Siksi on viisaampaa toimia Perussuomalaisissa ja yrittää ottaa kaikki EU:sta irti niin kauan kuin siellä ollaan jäsenenä

    Äänestä

  • realiteetti.. kirjoitti:

    Siksi on viisaampaa toimia Perussuomalaisissa ja yrittää ottaa kaikki EU:sta irti niin kauan kuin siellä ollaan jäsenenä

    Oikeammin on sanoa, että Eu ottaa meistä kaiken irti niin kauan kuin me siellä olemme jäsenenä!

    Äänestä

Mutta porukka ei ole itse vielä itseään toiminnastansa ja olemassaolostansa pois poistanut :)

Äänestä
  • Yhdistyksenähän toimintaa jatketaan kunnes taas uudestaan puoluerekisteriin päästään.

    Äänestä

  • poistaisikaan kirjoitti:

    Yhdistyksenähän toimintaa jatketaan kunnes taas uudestaan puoluerekisteriin päästään.

    Eivät he ikina pääse rekisteriin, onneksemme. Suomessa tarvittaisiin todellista kaikkien puoluetta, eikä mitään etujärjestöliittoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puoluerekisteristä. kirjoitti:

Miksi jatkaa taistelua tuulimyllyjä vastaan. Minä en ainakaan enään jaksa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu