Lukekaa tämä ja tyrmäkkää se jos löydätte siitä jonkin aukon.
Pelaamme tennistä joten pelivaihtoehtomme on 1 tai 2 tasapelejä ei ole.
Pelaamme aina Niemistä vastaan eli Niemisen häviötä.
Miksi näin? koska Nieminen on voittanut tai koska Niemisen taidot riittäisi ATP Tour kilpailun voittoon, yleensä "noutaja" on tullut jossakin vaiheessa, viimmeaikoina jo hyvin aikaisin.
Peli esimerkki.
1 kieros.
pelaamme Niemisen häviötä, jos Nieminen häviää niin hyvä/rahat kotiin. jos voittaa niin jatkamme peliä toisella kierroksella.
2 kierros.
Pelaamme taas Niemistä vastaan, tässä kohtaan lasketaan vastustajan kertoimen mukaan sijoitettava panos eli saadaan 1 kierroksen menetetty raha takaisin ja sijoitetaan vähän ylimääräistä että saadaan voittoakin.
Jos Niemine häviää niin hyvä ja rahat kotiin, jos taas voittaa niin sama pelisysteemi kolmannelle kierrokselle.
Esimerkisi viimme viikolla Nieminen kohtasi jonkun villinkortin vastustajan (ATP listalla 170 paikkeilla) kerroin silloin oli Niemiselle 1.3 vastustajaa en muista, toisella kieroksella vastustajan kerroin oli noin 2.4 Niemistä en muista.
Nieminen hävis, eli tässä tilanteessa panoksista riippuen olisi saatu voittoa.
Tosi asiahan on että mitä pidemmälle Nieminen pelaa sitä suuremmaksi panokset tulee ja voittokin pienenee, tosin viimme aikoina Niemisen pelit ei ole 2 kierosta pidemmälle edenneet.
Onko jossain varman voiton aukko?
Itse kun en ole oikein kerennyt syvämiettimään tätä pelisysteemiä.
Yksi voisi olla ettei Niemisen peliä ole listoilla jossain vaiheessa.
Toinen on sitten se että Nieminen voittaa ATP tourin osakilpailun, tosin hyvin epätodennäköistä.
Tennis/Nieminen/voitto.
4
379
Vastaukset
Tuskimpa ulkomaisilla bookkereilla tarvitsee olla harhaluuloja Niemisen kyvyistä et sillei hei! Erikoinen mietelmä kuitenkin hei! Taidat olla niitä samoja, jotka uskovat arbitraaseihin hei!
- Ikeva
semifinaali vaihde nieminen vs nadal kertoimet 3.1 ja 1.15 paljonko aattelit sijoittaa että, saisit omat takaisin ja mitäs sitten jos nieminen voittaakin vituttaako?
Ikeva kirjoitti:
semifinaali vaihde nieminen vs nadal kertoimet 3.1 ja 1.15 paljonko aattelit sijoittaa että, saisit omat takaisin ja mitäs sitten jos nieminen voittaakin vituttaako?
Nadallille sen verran että ainakin omat tulee takaisin. Loppupelissä Niemisen vastustajalle sopiva panos.
Tämä minun peli perustuu täysin laskuoppiin ja siihen todennäköisyyteen ettei Nieminen voita ATP tourin osakilpailua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698
