KUVA "UKKOYLIJUMALASTA"

Auttakaa, pitäisi löytää tyttären koulutehtävään kuva Ukko-Ylijumalasta Kalevalaan liityen. En vain sellaista löytä monista yrityksistä huolimatta. Olisin kiitollinen jos joku osaisi auttaa.
1210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä tainnu olla graafikoita paikalla silloin kun Ukko näyttäytyi. Valokuvaustahan ei vielä ollunna keksittykään. Lundiassa lymyävässä Petroskoissa painetussa vähän luetussa Kalevalassani on kyllä neljän karjalalaisen taiteilijan kuvia, muista hahmoista ja kuvitteellisista maisemista. Mie voin scannata ja pistää sähköpostina, pitäähän edellisen sukupolven tehdä lastensa hommat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reijo1962 kirjoitti:

Auttakaa, pitäisi löytää tyttären koulutehtävään kuva Ukko-Ylijumalasta Kalevalaan liityen. En vain sellaista löytä monista yrityksistä huolimatta. Olisin kiitollinen jos joku osaisi auttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu