jossain näin listan netissä autoista joihin voi tehdä ruostesuojauksen tietyin ehdoin ettei koritakuu raukea,nyt en löydä sitä listaa mistään
voisiko joku auttaa.:)
voisiko joku auttaa.:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tietojeni mukaan kaikki autot voi suojata jos ei tee reikiä
Olen suojannut kaikki uutena ja käytettynä ostamani autot. Niihin on tehty täydellinen käsittely. Jos suojaus tehdään kunnolla, niihin tehdään myös reijät, että koteloaineen saa joka paikkaan.Se että joku kieltää ko. reikien teon, on täyttä humpuukia aivan yhtälailla, kuin tämä puhkiruostumattomuustakuu.
On se p*kele että ihmiset eivät osaa ajatella omilla aivoillaan. Jos sinusta tuntuu, että alkuperäinen suojaus ei ole riittävä, vie se autosi suojaukseen eläkä kyzele että saako suojata vai ei. Asianmukainen suojaus ei varmasti tilannetta huononna ja toisekseen olet kai selvillä siitä, että ruostumattomuustakuu ei korvaa mitään.
Autot vaan ruosteenestokäsittelyyn! Puhkiruostumattomuustakuun hyödyllisyydestä oli justiinsa pari viikkoa sitten 45-minuuttia ohjelmassa hyvä pätkä, eräänkin Fordin kohdalla olivat yrittäneet kieltäytyä korvauksista sen perusteella, että kaveri oli kerran vaihtanut itse autoonsa öljyt! Mitenköhän tuokin korin kestävyyteen muka vaikutti?? Olivat kuitenkin maksaneet remontin kakistelujen jälkeen.
no Vi*tu!
suojata ja kannattaa jos vaan euroja takataskussa piisaa.Se on pelkkää höpötystä se kielto ja mikä ihmeen koritakuu,sekin on täyttä kusetusta koko koritakuu..