Mitsubishillä menee taas hyvin!

Nyt menee Mitsubishillä pitkästä aikaa hyvin ja kasvu jatkuu koko ajan. Uusia malleja tulee edelleen lisää ensi vuonna. Päivittäisi suomenkin maahantuoja nettisivuja useammin ja lisäisi jotain asiaakin. Voisivat myös mainostaa enemmän, niin kauppa kävisi vielä paljon paremmin.

http://www.iltalehti.fi/autot/200705046058883_au.shtml
3765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei se yksi voitollinen vuosi vielä kesää tee, kun pitää paikata vanhoja tappioita. Kuvassa on Mitsubishi Outlander konseptiversio - tuotantomallin liukusuoja edessä on matalampi paitsi joissakin UK versioissa on rumempi versio.
Toivotaan että myös Outlanderin ja Evon lisäksi muutkin Mitsubishin uudet mallit tulisvat kilpailukykyisiksi markkinoilla ja että Vemicin
ote markkinoinissa ja etenkin jälkimarkkinoinnissa
terästyisi asiakkaiden parhaaksi.

Äänestä
  • Totta, vemicin täytyisi suomessa kyllä vähän terästäytyä ja alkaa mainostamaan ja laittaa nettisivut kuntoon. Kuvaan en niin ollut perehtynyt mutta muuten. Mitsubishillä on kumminkin tulossa kohta puoleen OMA 2 litrainen Euro VI normit täyttävä tehokas dieseli kone. Ja Delica D5, Lancer, Lancer X sun muut tällaiset mallit tulevat kehittymään vielä lähitulevaisuudessa. Outlanderit on jo mahdollisesti loppuunmyyty, uuden pajeronkin luulisi menestyvän hyvin ja L200 on voittanut jo muutaman testin. Canter/fuso kuorma-autot on ihan asiallisia ja niitäkin on uusia alkanut ilmestymään tuonne kaduille. Kyllä minä veikkaan että tästä se nousu alkaa jälleen. Kun laittavat vielä Galantin uusiksi ja toisivat sen suomeenkin, niin enää markkinointi olisi korjattava.

    Vasta uusiutuneet mallit ovat kilpailukykyisiä, ongelma on vain tämä Vemicin asenne markkinointiin ja mainostamiseen. Onneksi Mitsubishi Motors kuuluu sen verran isoon Mitsubishi konserniin että tappiokaan ei sitä kyllä ihan noin vain kaada, muut toimet pitävät senkin pystyssä.

    Äänestä

Canterista on veho/cemic tehnyt asiasisälöiset sivut. Paljon enemmän kuvia ja asiaa itse autoista. Voisivat tehdä saman myös muille mitsu sivuille.

http://www.mitsubishifuso.fi/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitsuman kirjoitti:

Nyt menee Mitsubishillä pitkästä aikaa hyvin ja kasvu jatkuu koko ajan. Uusia malleja tulee edelleen lisää ensi vuonna. Päivittäisi suomenkin maahantuoja nettisivuja useammin ja lisäisi jotain asiaakin. Voisivat myös mainostaa enemmän, niin kauppa kävisi vielä paljon paremmin.

http://www.iltalehti.fi/autot/200705046058883_au.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu