Aurinkosuojaa tomppaan ?

Tomppa pelittää hienosti, mutta pakko se on myöntää. Kun aurinko paistaa suoraan näytölle, niin ei pysty lukemaan yhtikäs mitään kartalta. Onko kellään mitään nerokasta ratkaisua pulmaan. Jonkunsortin lippaa tarviis varmaan ruveta värkkäämään, mutta mite se sitten kiinnitetään ?
2664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

googleen vaa hakua niitä löytyy ihan kaupan hyllyltä...

Äänestä
  • Eipä vaan viittis näpytellä tota kortin numeroa tonne nettiin. Jonkun löysinkin jo tuolta nettikaupoista, mutta vaatii visanumerot.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


GO300 kirjoitti:

Tomppa pelittää hienosti, mutta pakko se on myöntää. Kun aurinko paistaa suoraan näytölle, niin ei pysty lukemaan yhtikäs mitään kartalta. Onko kellään mitään nerokasta ratkaisua pulmaan. Jonkunsortin lippaa tarviis varmaan ruveta värkkäämään, mutta mite se sitten kiinnitetään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu