eli siis....

tota..jos oikein käsitin niin nää luottotiedot....maksuhäiriömerkintä lähtee jos maksat joka kuu 1/3 suoraan palkasta ja on sovittu näin maksettavaksi...tä???9800 euroo uo:n ja oon laskenu että syksyllä -08 kaikki ois maksettu pois..eli koska sit ois puhtaat paperit ja parempi elämä?
1303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

merkintä lähtee sitten, kun sen syntymisestä on kulunut 4 tai 5 vuotta. Eli jos olet saanut merkinnän vaikka oikeuden päätöksellä vuonna 2001, se poistuu vuonna 2005 jos pysyt koko ajan maksusopimuksessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nannnnnaaaaaa kirjoitti:

tota..jos oikein käsitin niin nää luottotiedot....maksuhäiriömerkintä lähtee jos maksat joka kuu 1/3 suoraan palkasta ja on sovittu näin maksettavaksi...tä???9800 euroo uo:n ja oon laskenu että syksyllä -08 kaikki ois maksettu pois..eli koska sit ois puhtaat paperit ja parempi elämä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu