Kärppäkoutsin pilkka...

...osuikin omaan nilkkaan, kun Tapparan kiistanalainen tasoitusmaali osoittautui todella maaliksi.

http://www.mtv3.fi/urheilu/hockeynight/arkisto.shtml?hockeynight/arkisto/2003/04/163177

- Erittäin valitettavaa tällainen hyväksytty maali, joka ei edes missään vaiheessa käynyt maalissa, Heikkilä totesi.

- - - -

Eikä muuten ollut ensimmäinen kerta, kun kyseinen herra häpäisee Kärppien mainetta. Voidaan vain arvella, keneltä monet itkevät Kärppä-fanit ovat ottaneet vaikutteita.

Asennetta, ammattivalmentajat!
8361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eiköhän tossa Heikkilän kommentissa ollut enemmän tunnetta mukana kuin järkeä, joka minun mielestäni on ihan normaalia siinä tilanteessa, kun just Kärpät on hävinnyt finaalit! Sitäpaitsi kyllä moni muukin piti tuota tilannetta väärin tuomittuna, mukaanlukien minä itse. Enkä pidä itseäni tuon takia mitenkään huonona ihmisenä!

Toisekseen, eiköhän tämä asia ole jo loppuun käsitelty

Äänestä
  • Ethän sinä huono ihminen ole, ellet mene julkisesti pienten tuhansien kiekkoilijanalkujen eteen mollaamaan syyttä suotta tuomareita. Kulissien takana tapahtuva toiminta on aina pienempi pahe.

    Asia on tosiaan sikäli loppuunkäsitelty, että vihdoin faktat on läiskäisty pöytään ja tiedetään, kuka jauhoi ja minkäkin väristä soopaa. Mielestäni Kari Heikkilä sekä monet epäurheilijamaisesti itkeneet Kärppä-fanit ansaitsevat tulla näpäytetyksi. Oppisivat jatkossa pitämään tunteensa kurissa ja järksenä juoksussa. Kärppien kotisivujen keskustelupalstallakin jo omat rivit rakoilevat, kun osa valistuneista on alkanut hieman häpeillä omaa Kärppä-käytöstä. Hyvä niin.

    Äänestä

  • Siinä on järkevä mies!!!!! Mä oon sammmaa mieltä!!!!

    Äänestä

  • Julia kirjoitti:

    Siinä on järkevä mies!!!!! Mä oon sammmaa mieltä!!!!

    Sekä on järkevyyden mitta, jos on samaa mieltä? :) Minä näen järkevänä ne mielipiteet, jotka osataan perusteella. Yhdentekevää olenko ensi vilkaisulla itse samaa mieltä asiasta. Ei sovi olla niin itsekeskeinen.

    Äänestä

..meillä varsinainen ammattivalmentaja.. Mitä olisit itse kommentoinut tilanteesta mikä oli epäselvä tilanne vielä ennenkuin löytyi ns. todisteet että kiekko oli maalissa?

Äänestä
  • Eihän nyt minun mikään ammattivalmentaja täydy olla todetakseni kärppäluotsin käyttäytyneen huonosti. Turhaan taas kerran alennut moiseen.

    On mahdotonta edes arvella, kuinka vuolaasti itse olisin vikissyt kyseisessä tilanteessa kyseisen Karin pöksyissä. Spekulointi on vielä senkin suhteen täysin aiheetonta, että vaikka itse olisinkin samalla tavalla tuomareita syyttä suotta sättinyt, ei se Heikkilän kommentista hyväksyttävää olisi tehnyt. Hiukan vaadittaisiin Heikkilälle itsehillintää ja nöyryyttä, vaikka kuinka pinnan alla kiehuisikin. Näyttää siltä, että kantapään kautta sekin jalo taito on opittava.

    Äänestä

  • Mä oisin ainaki ollu hiljaa, mitä sitä ny enää jälkikäteen kommentoimaan. Käsimaalista Heikkilä ei tietenkää kommentoinu juuri mitään, sano vaan et hienoo ku pojat jaksaa taistella pelistä toiseen, nolo huijari koko jätkä.

    Äänestä

  • Tuuppi kirjoitti:

    Mä oisin ainaki ollu hiljaa, mitä sitä ny enää jälkikäteen kommentoimaan. Käsimaalista Heikkilä ei tietenkää kommentoinu juuri mitään, sano vaan et hienoo ku pojat jaksaa taistella pelistä toiseen, nolo huijari koko jätkä.

    Määritteleppäs sana "huijari" kun kohteena on Heikkilä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsot tsot kirjoitti:

...osuikin omaan nilkkaan, kun Tapparan kiistanalainen tasoitusmaali osoittautui todella maaliksi.

http://www.mtv3.fi/urheilu/hockeynight/arkisto.shtml?hockeynight/arkisto/2003/04/163177

- Erittäin valitettavaa tällainen hyväksytty maali, joka ei edes missään vaiheessa käynyt maalissa, Heikkilä totesi.

- - - -

Eikä muuten ollut ensimmäinen kerta, kun kyseinen herra häpäisee Kärppien mainetta. Voidaan vain arvella, keneltä monet itkevät Kärppä-fanit ovat ottaneet vaikutteita.

Asennetta, ammattivalmentajat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu