JOS AIKOO ULKOMAILLE

NIIN OLISI VARMAAN

aiheellista opetella puhumaan englantia. Tunsin myötähäpeää kun katselin Hannan epävarmaa hapuilua ulkomaisen lehdistön edessä.

3

559

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja minäkun

      Kuuntelin niin sain tehdä todella töitä että ymmärsin kysymykset, vaikka hallitsen englannin työkielenäni.
      Väkisinkin alkaa tässä jo miettimään mikä meille kelpaa, tuskin mikään jatkuvista hyökkäyksistä milloin ketäkin artistia kohtaan.

    • ihansama.

      Esiintyvä taiteilija on siinä onnellisessa asemassa, että voi päättää itse mitä kieltä puhuu. Hommatkaa tulkki jotka ette ymmärrä. Hanna laulaa ja siinäpä tärkeimmät.

    • suomea

      Varmaan Hannakin puhuu toisenlaisessa tilanteessa paremmin englantia, mutta kisajännitys ja että vielä mennään kysymään Hannalta esim. suomalaisesta heviskenestä! Eihän Hanna ole mikään hevari, eikä edes rockkari vaan puhdasta poppia enimmäkseen laulelee.

      Missä suomenkielinen artisti voisi harjoitella puhumaan loistavaa englantia. Se onnistuu vasta kun on päässyt kiertämään maailmaa ja ehkä asumaankin ulkomailla. Suurin osa suomalaisista hyvinkoulutetuistakin ihmisistä ja poliitikoista puhuu aika tankeroa. Kummaa lynkkausmeininkiä, kun pitäisi kannustaa omaa edustajaa. Ruvetaankos tästä lähtien kannustamaan Ruotsia lätkämatseissa, kun ne on paljon parempia kuin suomalaiset???!!!!

      Enemmän ymmärrystä ja empatiaa kanssaihmisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      150
      3285
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      80
      2230
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2197
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      76
      1890
    5. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1756
    6. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      12
      1735
    7. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      156
      1733
    8. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      24
      1488
    9. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      17
      1376
    10. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1173
    Aihe