Tehän voisitte mennä sinne salamavalojen räiskeeseen esiintymään täydellisesti ja puhumaan täydellistä englantianne. Te varmaan osaatte...
Ihan pikku juttu varmaan vai mitä?
Moniko teistä on ollu samassa tilanteessa ja hoitanu homman kotiin kunnialla? Ei kuulu mitään.... HALOO!!!
Pitäkää t*rpanne kiinni ja kannustakaa nälvimisen sijaan!!
Tsemppiä Hannalle! Hän on aito ja ihana sekä kaunis, eikä yhtään lihava!!
Ottakaa tytöt Hannasta mallia:)
TE URPUTTAJAT!!
3
344
Vastaukset
- Akkreditoitunut
Tuossa "urputuksessa" on paljon totta ja aiheellistakin. Toki on ymmärrettävää, että tuollainen tilanne jännittää ja saattaa aiheutta takeltelua. Mutta siellä ON tulkeja käytössä, jos tuntuu, ettei pärjää englannilla. Niin tekivät monet maat semifinalistienkin presseissä. Satuin itsekin istumaan Hanna pressissä noin 10 minuuttia alkuvaiheessaq ja ihan rehellisesti sanoen, kyllä se sen verran nolota kuulosti se hihittely ja tirskuminen Hannan taholta, että siirryin naapurinsaliin lounaalle. Uskomattomin kommentti oli, kun eräs toimittaja kertoi tässä illan kuluessa pormestarin vastaanotolla, että oli jutellut Hannan bändin poikien kanssa ja sanonut niille, että ottakaa nyt edes se skitta mukaan että voitte säestää Hannaa, jos sitä pyydetään laulamaan Leave Me Alonea lehdistötilaisuudessa, ettei se mene parin nuotin laulamiseksi. Nämä pojat olivat ihan tyhminä kysyneet, että saako sinne edes viedä kitaraa. No, saa hitossa! Siellä on kuultu aivan loistavia akustisia versioita eri maiden edustajien biiseistä, esim. eilen Norjan pressissä.
Hanna on aivan loistava lavalla. Siinä mulla ei ole valittamista, mutta lehdistötilaisuuksia vartenkin VOI ja SAA harjoitella etukäteen vastauksia, ettei mene hihittelyksi. Esim. Lordi hoiti Ateenassa (jossa myös olin toimittajan hommissa) todella mallikkaasti KAIKKI lehdistötilaisuudet- jäde
ken leikkiin ryhtyy niin sen kestäköön.
Hanna on mahtava taiteilija mutta mutta, tuo pressitilaisuus meni penkin alle, esiintyi kuin keskenkasvuinen. Ilmoittaa haluavansa ulkomaille, miksei kukaan ympärillä pyörivistä kehottanut valmistautunut paremmin, oli tuhannen taalan tilaisuus mainostaa itseään. Pelkkä ylläri lavalla ei riitä.
Tsemppiä Hannalle joka tapauksessa, toivon että jännitys lientyy ja pystyt lavalla parhaimpaasi.
Jollei menestystä tässä kisassa tule niin älkäämme tuomitko Hannaa, sijoitukseen vaikuttaa aina niin monet asiat. - ei_hanna_fani
En varmasti tiedäkään. Mutta tiedän sen, että vaikka olet niissä pressitilaisuuksissa istunut, niin sinäkään et tiedä mitä kaikkea Hannan arkeen kuuluu ja mitä siellä kulisseissa tapahtuu. Mitä on kerrottu, miten on neuvottu ja mitä on ylipäätään ehtinyt tekemään ja mitä on ehtinyt harjoittelemaan.
Armoa ihmiset kyllä Hanna virheistään oppii niin kuin kaikki muutkin, vai mitä?
ja kuinka voidaan syyttää vain Hannaa ja sanoa et se on tyhmä, lihava jne. Ehkä kaikki ei ole vain hannan omaa syytä. taustalla on varmasti monia tekijöitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999829Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537723Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515223HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074564