Katsoin hänen ensimmäisen lehdistötilaisuutensa netissä ja se oli kyllä aika ikävää katsottavaa. Luulisi, että Hannaa olisi tuettu ja autettu kohtaamaan kansainvälistä lehdistöä ja valmistettu hieman paremmin. Onkohan hän saanut sitä varten minkäänlaista preppausta?!
Ei ollut kivaa katsottavaa. Hanna sekoili ja puhe oli tökeröä. Hän loi itsestään aika idioottia kuvaa ja halvensi kysyjiä tietämättään tökeröillä vastauksillaan ja ikävällä asenteella.
Tämä ei tietenkään ole Hannan vika yksinään. Jos tyttö tulee suoraan pystymetsästä julkisuuteen ja joutuu saman tien kovaa kouluun, niin pitää vastassa olla vahvat tukijoukot, jotka tietävät, miten tuollaisiin tilaisuuksiin mennään esiintymään. Jos englanti ei tahdo jännityksen takia sujua, ei ole hyvä alkaa sekoilemaan ja puhumaan puuta heinää ja mokata koko hommaa.
Toivon tsemppiä Hannalle ja pärjäämistä tilaisuuksissa! Toivottvasti saat sitä tukea ja niitä neuvoja vastaisuudessa hieman enemmän! Pärjäät kyllä kun luotat taitoihisi ja pysähdyt hieman, ennen kuin avaat suusi. Suomi voittoon!
Hannan valmentaminen
lehdistöön!
2
393
Vastaukset
- liikaa väärässä kohti
Tavallaan Hannalla on ollut tukijoukkoja liikaa siinä vaiheessa kun hänet työnnettiin euroviisuehdokkaaksi. Pitäisi olla oikeasti myös edellytyksiä kun siihen kisaan lähtee.
- Kiuas
Nimenomaan jos kerran laulaa viel englanniks, ois ehkä pitänyt miettii. Hyviä pointteja sulla. Juuri näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as453046Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232904- 462757
- 562608
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582508Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482490On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532261Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782158- 692058
- 452052