Kimiä ylistetään TopGearin sivuilla

Aikamoisen ryöpyn kehuja Kimi on saanut muutamasta tempauksestaan Top Gearin nettisivuilla.

http://www.topgear.com/content/features/stories/2007/04/stories/28/1.html
6891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Kimi Raikkonen is a breath of fresh air"

Äänestä

Noh, kyllähän suomalaisen on hiukan vaikeaa mukautua ulkomaalaiseen jäyhään ja tekopyhään menoon. Jos kerran lavalla on tyttöjä jotka eivät osaa vetäytyä vaatteistaan aistillisesti, niin miksipä ei suomalainen näyttäisi mallia, kun kerran alastomuus ei Suomessa ole mikään 'juttu'?

Tuosta paskallakäynnistä en tiedä, vaikka suomalaisilla on siitäkin vähemmän estoja kuin tekopyhillä ja teeskentelevillä ulkomaalaisilla. Luonnolliset asiat ovat luonnollisia asioita ja sillä hyvä ja hyvä niin.

Martin Brundle on kuitenkin Kimi Räikkösen hyvä kamu ja Kimi ei ilmeisesti huomannut olevansa suoran lähetyksen kohteena ilmoittaessaan Martinille totuuden olemisistaan. Totta kai siinä oli mikki naaman edessä ja niin päin pois, mutta eihän Kimi tiennyt lähetyksen olevan suoran . . .

Vai tiesikö? ;)

Äänestä
  • Kyllä Kimin nyt siitä huolimatta pitäisi osata puhua sivistyneempi,eikä puhua asioita liiankin suoraan!!.

    Äänestä

  • Jos se pässi sanoisi samat asiat ihan kansaivälisille toimittajille,kuin MTV3 "tiimille"

    Äänestä

  • Että sattuu pitkään. kirjoitti:

    Jos se pässi sanoisi samat asiat ihan kansaivälisille toimittajille,kuin MTV3 "tiimille"

    Olihan Top Gearissa loppukaneettina:

    ''Big-balled driver, big-balled life.''

    Minkälainen sinä olet kuljettajana tai elämässäsi?

    Äänestä

  • kollimaattori kirjoitti:

    Olihan Top Gearissa loppukaneettina:

    ''Big-balled driver, big-balled life.''

    Minkälainen sinä olet kuljettajana tai elämässäsi?

    jutuilla saa nimensä historiankirjoihin:)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


f123 kirjoitti:

Aikamoisen ryöpyn kehuja Kimi on saanut muutamasta tempauksestaan Top Gearin nettisivuilla.

http://www.topgear.com/content/features/stories/2007/04/stories/28/1.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu