Hei olen seurustellut kuukauden leijonamiehen kanssa, kahnauksia on jo nyt. Kokemuksia muilta leijonan kanssa olleilta neitsytiltä
leijona mies ja neitsyt nainen
12
6892
Vastaukset
- pitkältä
Ajalta leijona miehestä 2 eri kertaan toisen kanssa 27v ja nykysen kanssa 14v.JOkin aina vetää leijonaan.Kyllä niiden kanssa pärjää kuhan osaa pelata riittävän hyvin.Älä missään nimesä lähde passaus linjalle tekee sinusta piian.Kaikkein parhaiten toimii kun kumpikin asuu omaa.Neitsyt on siisteydessä niin tarkka mitä leijona mies ei välttämättä ole.Leijona on leijona mut kaikesta huolimatta neitsyt on aina ylempänä!!!!Et kyllä se siitä rupiaa sutviutuun.älä anna lejonalle määräysvaltaa ottaa sen hyvin mielellään.
- -Minni-
Erittäin hyvin sopii! aivan mahtavaa yhteiseloa!! : )
melkein joka horoskoopissa lukee ettei neitsytnainen ja leijonamies sopisi yhteen..eipä ole sitten niihinkään uskomista.
- ratkaisee
paljon.Leijonamies voi olla myös järjestyksestä nauttiva ja siisti,riippuu nousevasta merkistä.Leijonamies on touhukas,mikä saattaa ärsyttää neitsyttä.Toimii eikä aina harkitse.Rakastuessaan leijonamies on todella hyvä kumppani,huomioi rakastaan kaikin tavoin joskus vähän liikaakin innostuen.Panostaa että molemmilla olisi hyvä olla.Neitsyen tarkkuus ja kriittisyys häiritsee leijonaa.Pipo ei saa kiristää neitsyellä.Anna elämän kuljettaa,vapauta mielesi liiasta tarkkuudesta ja nauti hetkestä.Mahdollisuus nautinnolliseen suhteeseen!
- yksi ja ainoa
kokemus sellainen että nou tänks! :) Tää kyseinen leijona yritti pitää pihdeissään ja hallita, sellanen kun ei vetele. Pelkkää riitaa koko suhde joka loppuikin hyvin lyhyeen.
Ja myöskin ystävyys leijonien kanssa on jollain tapaa teennäinen, he kun ovat sellaisia lirkuttelijoita ja vaikka se piristävää välillä onkin, jossain menee siinäkin neitsyellä raja.
Mut antaa kaikkien kukkien kukkia vaan ;) - känkkäränkkä
No pitipä pistää nokka tähänki soppaan. Jonkin verran on kokemusta tosta neitsyt-naisen ja leijona-miehen parisuhteesta kahteenkin otteeseeen eikä siitä voi oikein muuta sanoa kuin että toimii ystävyyssuhteena hyvin, mutta ainakaan minä (neitsyt-nainen) en nähnyt tarpeeksi aineksia rakkaussuhteeseen. Toisessa osapuolessa ei ollut varsinaisesti isommin vikoja, mutta toimintatavoissa oli kummallakin jotain niin kummallista ja käsittämätöntä sähärää, tuntui vilpillisyydeltä ja kieroilulta, että rupes tympiin.
- tuppaa
Leijona tuppaa olemaan hallitseva, kaikkitietävä, ei ajattele järkevästi, vallanhimoinen niin työssä kuin ulkopuolellakin.
Osaa olla suorastaan vittumainen ääliö, ei enää ikinä leijonamiehiä. Lirkuttelee, mutta puukottaa selkään juoruilemalla perättömiä. - isoässä
Heips, löysin Leijona miehen jonka kanssa mikään ei aluksi toiminut mutta ajan kanssa kylläkin. Hänen nouseva merkki on Neitsyt joten paljon samoja piirteitä..... Nyt kaikki sujuu ihan ok. Ihan hävettää sanoa että olen se joka suhdetta ohjailee. Onneksi olen Neitsyt nainen joka ajattelee aina ensin toisen parasta, oli se sitten ystävä,tai kumppani.... hyvin pärjätään.....
Kannattaa katsoa mitä aika tuo tullessaan. Luontaisella älykkyydelläsi ja lahjaksi saadulla vaistollasi voit ohja suhdetta haluamaasi suuntaan.- neitsyt tyttö
Hei, kiitos viestistäsi. Minunkin leijona mieheni on nouseva neitsyt. Meillä on suhde vasta alkuvaiheessa ja on vähän vaikeaa. Mutta koko ajan tuntuu menevän vähän paremmin. Kyllä tämä silti molemminpuolista syvää rakkautta on. Onnea teille ja rakkaudentäyteistä kesää:)
- lillasisko
Vaikeuksia varmasti on niinkuin kaikilla parisuhteessa ja riidat on tulisia. Kiihkeä suhde neitsyellä ja jellonalla.
- Neitsytnainen
Seurustelin Leijona-miehenkaa 10v-vuotta ja kokemuksen perusteella huomasin ,että leijona on lauma-eläin...kavereita pitää olla kauheasti kun taas Neitsyt valitsee kaverit joihin luottaa...komentelemaa leijona on kova....alku taival meni tosi ihanasti mutta etenemisen myötä luonne muuttui,ehkä leijona halusi olla pomo ja mä taas pyristelin vastaan...jonka seurauksena tuli väkivalta suhteeseen.... suhteen päättyttyä päätin että Leijona-miestä en enää ota........tälläinen kokemus minulla on Leijona-miehestä!
- dippa
no mulla ihan samat fiilikset, tosin oon seurustellut 4v nyt. Sain ekan uhkauksen lyömisestä muutama päivä sitten, ja alkoi tuntua sille että tämä on tässä. Tosiaan leijona miehelleni on kaverit tärkeitä, siis tärkeimpiä! Itsekäs, komenteleva.. siis jos minä haluan päättää jostain niin aina hermostuu. Aivan ihana muuten ja tosi hurmaava.. varmasti en ole ainut joka häneen on hullaantunut, ja varmasti ollut muitakin naisia kuvioissa.. yhdestä ainakin tiedän. Kieroilee ja keksii juttuja vaikkei olisi syytäkään. Ei myönnä että itsessään vikaa vaa muista etsii syypään.
Helppo rakastua, ihana rakastaja...mutta kääntöpuolensa siis silläkin.. en suosittele..
- leo6
Mä olen Leijona-Mies! Haistakaa VITTU!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k17010681Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t907515Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t277368Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37366Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa885743Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus495221Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314966Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124791Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k32142Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil361583