Mercury 50hp 4T sähkövika

Kone starttaa heti kun kytken päävirran vaikka virta-avain on 0 asennossa. Onko vika startin vieressä olevassa "releessä". Irroitin siihen kauko-ohjaimelta tulevan herätepiuhan(ruskea valkoinen) ja vika toistui. Virtalukko on uusi
2398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sun solenoidi siis se nimenomainen "rele" on ilmeisesri jumiutunut tai hitsautunut kiinni.

Äänestä
  • Vika siis aikas selvä, aiheuttaja lienee osin huonolla akulla käynnistely. Kipinöintiä solenoidin kontakti pinnoissa. Kiitos paljon avusta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lokki kirjoitti:

Kone starttaa heti kun kytken päävirran vaikka virta-avain on 0 asennossa. Onko vika startin vieressä olevassa "releessä". Irroitin siihen kauko-ohjaimelta tulevan herätepiuhan(ruskea valkoinen) ja vika toistui. Virtalukko on uusi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu