Nyt loppu jäsenmaksut!

Muijan kaa ollaan maksettu teille sossujen liitoille joihin tämä SAK:kin kuuluu noin 23 tuhatta euroo olesamme jäseniniä vuosi kymmeninä!

Mitä on saatu? Ei mitään ja mukuloille sanoinkin, että älkää hemmetissä turhia maksako.
Onhan halempiakin tapoja elää saamari soikoon.
8454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jäsenmaksun tähänkään asti! Et edes Loimaan lois kassaan!

Äänestä
  • Mehän voisimme muijan kaa vaatia rahojamme takasin, kun ei siitä ole ollut mitään hyötyy ku on vaan syötetty näitä isopalkkassii liiton pomoja, jotka juo ja mällää meitin rahoilla risteillyillä ja hotelleis mitä lie touhuuvat siellä vieraitten naisten ja miesetn kaa saamari soikoon elosteljat..se loppu nyt sitten!

    Äänestä

  • nukkumaan että et menetä hermojas kun porukka puolueesta pakenee.Muista että niitä särkylääkkeiden annettettuja määriä ei passaa kovasti ylittää menee pää sekaisin.Hae sitten siihen sairaslomaan jatkoa kun ilmatkin on lämpiämässä niin voit sen koneen kans sitten pihalla kirjoitella meille kaikille huviksi.

    Äänestä

  • sinäkin kirjoitti:

    nukkumaan että et menetä hermojas kun porukka puolueesta pakenee.Muista että niitä särkylääkkeiden annettettuja määriä ei passaa kovasti ylittää menee pää sekaisin.Hae sitten siihen sairaslomaan jatkoa kun ilmatkin on lämpiämässä niin voit sen koneen kans sitten pihalla kirjoitella meille kaikille huviksi.

    ohje oli Kylmasen Uskolle tarkoitettu, unohtu vaan pois tuo nimi.

    Äänestä

Minä sanoin muksuille, liittykää siihen loimaan kassaan heti kun ehditte.

Jos sieltä tulee ammattiliiton mies kyselemään liittoonliittymis asiaa, niin sanokaa että olette ollut loimaan jäseniä jo pari vuotta.
Jos vielä jurrittaa jotain niin sanokaa, " kun sitä ei tiedä milloin työt loppuu ".
Sitte jos se vielä jurraa vastaa.
Kertokaa että isä on ammattiliiton toiminnassa mukana, tiedetään asiat ja emme liity liittoon.
Nimeni kun kuulevat niin lopettavat painostuksen.

Olen sanonut puolueen ( Demari )paikallisille tapeille suoraan... " painukaa helvettiin tekemään sitä politiikkaa ei sitä täällä tarvita ". Ilmeet oli hyvät mutta tietävät että valtaosa työntekjoistä on vittuuntunut demari politiikkaan.

Äänestä

Jäsenistä...
Otappa selvää.
Ei maksa jäsenmaksua ja käyttävät liiton lomapaikkoja, loma etuja, liiton myöntämiä lomatukia ja niin edelleen.
Tulee postissa hakemukset valmiina kun normaali jäsen joutuu ne hakemaan erikseen.

Liitot maksavat toimihenkilöidensä hammashoidon, silmälasit, lääkärin, magneetikuvaukset, kesäloma on viisiviikkoa, talviloma päälle joka voidaan viettää esimerkiksi Levillä, tietysti ammattiliiton paikassa.

Äänestä
  • Amerikkalais-juutalainen työnantaja. Ei vikise yhtää, kuten jos olisin Suomalaisen porvarin "leivissä"!

    Äänestä

  • Onko joskus ollut puhetta demarieliitistä ?

    Ja koska tunnetusti "ilmaista louansta ei ole olemassa", joku nuokin toimitsijakansalaisten lomailuedut maksaa. Arvatkaapa kuka ?

    Tietenkin se aivan tavallinen SAKlainen perusjäsen omalla jäsenmaksullaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kele. kirjoitti:

Muijan kaa ollaan maksettu teille sossujen liitoille joihin tämä SAK:kin kuuluu noin 23 tuhatta euroo olesamme jäseniniä vuosi kymmeninä!

Mitä on saatu? Ei mitään ja mukuloille sanoinkin, että älkää hemmetissä turhia maksako.
Onhan halempiakin tapoja elää saamari soikoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu