Mun on tällaista pakko kysyä, tuskat jo pelkästä ajatuksestakin.
Eli tuo virtsaputken tähystys, kun tehdään se puudutus ja annetaan kipulääkettä, niin miltä se tuntuu kun ruvetaan ronkkimaan virtsaputkea.
Mulla ollut pitkittynyt eturauhasvaiva ja virtsaputki tietty nytkin kipeä, niin ajatuskin että kipeätä putkea alettaisiin ronkkimaan, tuntuu kidutukselta, mutta miten paljon tuo puudutus auttaa, tuntuisi nyt että jos vaikka koskettaisiin pippeliin, niin tekee kipeetä.
Voisko joku auttaa?
Pelottaa!
Ja jos vaikka kävisi niin huonosti että joutuisi käyttämään katetreja koko loppuelämän, voi kauhistus soikoon.
Kertokaa joku mulle onko tämä elämän loppu, vai mitä mä oikeen teen?
En tiedä onko vika mulla missä, eturauhasessa, virtsaputkessa vai päässä? Stressaan niin kun pelkään niin tuota tähystystä.
Aiemmin lääkkeillä olen saanut eturauhastulehduksen aisoihin mutta nyt ei tunnu löytyvän sopivaa lääkitystä, taikka sitten niitä pitäisi syödä pitempään kun ne kyllä osittain auttaa, mutta ne kuuritkin päättyy aina aikanaan ja sitten vaivat ikäänkuin uusiutuu.
Miesten virtsaputken tähystys
Pelottaa
3
3335
Vastaukset 3
- on täydellinen
eihän sitä muuten kestäisi
- Kiitän minä vastauksesta
Ehkä sitä sitten uskaltaa.
- Pexu58
Sinulla on mahdollisuus vaatia kevytnukutus!!!
Minulle on tehty useita virtsaputken tähystyksiä ja
minulle ei puudutusaineet ainankaan toiminut kunnolla :( mutta 4 viimeistä kertaa tehty nukutuksessa kun olen sitä vaatinut. Ei kenenkään tarvitse kipua kärsiä turhaan.
Tsemppiä sinulle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1412169Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois235937Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.152914- 78883
- 64871
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!37852- 106820
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47757Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä70705- 71581