Miesten virtsaputken tähystys

Pelottaa

Mun on tällaista pakko kysyä, tuskat jo pelkästä ajatuksestakin.

Eli tuo virtsaputken tähystys, kun tehdään se puudutus ja annetaan kipulääkettä, niin miltä se tuntuu kun ruvetaan ronkkimaan virtsaputkea.

Mulla ollut pitkittynyt eturauhasvaiva ja virtsaputki tietty nytkin kipeä, niin ajatuskin että kipeätä putkea alettaisiin ronkkimaan, tuntuu kidutukselta, mutta miten paljon tuo puudutus auttaa, tuntuisi nyt että jos vaikka koskettaisiin pippeliin, niin tekee kipeetä.

Voisko joku auttaa?
Pelottaa!

Ja jos vaikka kävisi niin huonosti että joutuisi käyttämään katetreja koko loppuelämän, voi kauhistus soikoon.

Kertokaa joku mulle onko tämä elämän loppu, vai mitä mä oikeen teen?

En tiedä onko vika mulla missä, eturauhasessa, virtsaputkessa vai päässä? Stressaan niin kun pelkään niin tuota tähystystä.

Aiemmin lääkkeillä olen saanut eturauhastulehduksen aisoihin mutta nyt ei tunnu löytyvän sopivaa lääkitystä, taikka sitten niitä pitäisi syödä pitempään kun ne kyllä osittain auttaa, mutta ne kuuritkin päättyy aina aikanaan ja sitten vaivat ikäänkuin uusiutuu.

3

3156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on täydellinen

      eihän sitä muuten kestäisi

      • Kiitän minä vastauksesta

        Ehkä sitä sitten uskaltaa.


    • Pexu58

      Sinulla on mahdollisuus vaatia kevytnukutus!!!
      Minulle on tehty useita virtsaputken tähystyksiä ja
      minulle ei puudutusaineet ainankaan toiminut kunnolla :( mutta 4 viimeistä kertaa tehty nukutuksessa kun olen sitä vaatinut. Ei kenenkään tarvitse kipua kärsiä turhaan.
      Tsemppiä sinulle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      83
      1688
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1329
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      89
      1031
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      202
      966
    5. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      71
      958
    6. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      892
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      875
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      860
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      814
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      789
    Aihe