Prkeleen canal minkälaista touhua tuo lehden lakkautus: "egologisista syistä", my ass! Ainut syy miksi jatkan, toistaiseksi, on valioliiga.
Tietääkö kukaan onko millekään muulle kanavapaketille tulossa brittifutista? Vaihdan samana päivänä kun tulee!! s**tana.
Vaihtoehto v-liigafanille?
1
403
Vastaukset
- syksyyn
Meneillään olevan kauden vasta loppuessa on liian aikaista tutkailla sitä, mitä olisi ensi kaudella tarjolla.
Lehden loppuminen on muutenkin pientä siihen verrattuna, mikä esim. Viasatin urheilutarjonta on. Paljon erilaista tarjontaa toki on, mutta ei suomeksi selostettuna, Canal :n tasokkaista studio-osuuksista puhumattakaan.
Syksyllä Eurosport tulee tilattavaksi antennitalouksiin, ja epäilemättä (toivottavasti) myös kaapelitalouksiin, mutta onko Valioliiga osana tarjontaa, jää nähtäväksi. Tällä hetkellä ei ole, enkä olisi kovin toiveikas.
Canal :n lehdestä ei kyllä hirvittävää apua ole urheilutarjonnan suhteen ollut tähänkään asti. Live-lähetykset valitaan myöhään ja tilanteen mukaan. Ja hyvä niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36712340Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555397Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2133931Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962599Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59716