Ympäristöteko Canalin puolesta

uTorrent

Ihan vihjeeksi Canalin dirikoille: kun neuvotte tutkimaan ohjelmatiedot jatkossa netistä - saattavat samalla vaivalla ja yhdellä kertaa löytyä kaksi vuotta teidän kanavalla esitettäviä tuoreemmat leffatkin - eikä luonto varmasti enää kärsi - jopa laskuihinne menevä paperikin tältä osin jatkossa poistuu!!!!

BTW - miltä osin lehden lakkauttamisesta aiheutuva TALOUDELLINEN SÄÄSTÖNNE siirtyy asiakkaittenne hyväksi???

4

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tavalla

      "BTW - miltä osin lehden lakkauttamisesta aiheutuva TALOUDELLINEN SÄÄSTÖNNE siirtyy asiakkaittenne hyväksi???"

      Kahdella tavalla: tarjontaa ei tarvitse supistaa, eikä hintaa tarvitse nostaa.

      • uTorrent

        Mulla on ainakin olemassa määräaikainen sopimus jossa hinta on kyllä sovittu vuoden jaksossa, ja sopimuksen mukaan hintaan kuuluu ohjelmalehti... Ja ei noi HD-kanavapuuhaukset yms. ainakaan tarjonnan supistamispaineilta näytä..

        Kyllä tämä 'ympäristöteko' on selkeä sopimusrikko - selkeä muutos palvelun sisältöön...


      • enymärräminä

        En ymmärrä. Miksi hintaa pitäisi nostaa tai tarjontaa supistaa eli miten se liittyy canal tv-oppaaseen. En usko että toiminta oli tappiollista vaikka lehti ilmestyikin. Tuli vaan himo suurempiin voittoihin, luulisin.


      • miimu
        enymärräminä kirjoitti:

        En ymmärrä. Miksi hintaa pitäisi nostaa tai tarjontaa supistaa eli miten se liittyy canal tv-oppaaseen. En usko että toiminta oli tappiollista vaikka lehti ilmestyikin. Tuli vaan himo suurempiin voittoihin, luulisin.

        Selittävät lehden lakkautusta ympäristösäästöillä. Pelkkää paskapuhetta, kustannussäästöjä hakevat. Raha se on mikä ratkaisee, ei ympäristönäkökohdat. Pitävät meitä asiakkaita ihan pilkkanaan. Pistäkää palautetta infoon, niin itsekin tein. Jospa tajuaisivat jatkaa lehden julkaisemista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      178
      11618
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8164
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6086
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      168
      5037
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      30
      4803
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      40
      4411
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      107
      4313
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      107
      3717
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3300
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1801
    Aihe