Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

missä raja

Kertokaa mielipiteenne, milloin neitsyydestä tulee este tai taakka. Kiinnostaisko miehiä 20-30-40-v. neitsyt.
41860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikki neitsyet ovat hyviä, olivatpa sitten 20- tai 50-vuotiaita. Vanhemman neitsyen viereen kun pääsee, niin voi pojat...

Äänestä

kyllä mitä vanhemmaksi tulee, sitä hankalammaksi esteeksi kokemattomuus muodostuu. Jotain vikaahan täytyy olla, jos ei sänkyyn ole päässyt. Kai nyt jokainen haluaa edes kokeilla.

Äänestä

vai mitä miehet? ;) Kokemattomuuteen voi suhtautua
myös myönteisesti. Oma mieheni tykkäsi kovasti,
kun sai olla ekani ja opettaa minulle asioita.
Itse menetin neitsyyteni vasta 29-vuotiaana, eikä se ollut yhtään liian aikaisin tai myöhään.

Äänestä

...tai taakka, vaikka asianosaisesta itsestään se voi varmaan monestikin tuntua siltä. Meitä miehiä kiinnostavat kaikenikäiset naiset, oli hän sitten neitsyt tai ei.

Uskoakseni 30v. - 50v. neitsyet olisivat meidän miesten mielestä hyvinkin korkeassa kurssissa, jos sellaisen jostakin vain omakseen löytäisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikä painaa kirjoitti:

Kertokaa mielipiteenne, milloin neitsyydestä tulee este tai taakka. Kiinnostaisko miehiä 20-30-40-v. neitsyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu