Orvokin siemeniä

Eli minua kiinnostaa kuinka voi saada orvokin siemeniä? Tekeekö orvokki itse siemeniä kukkimisen jälkeen ja levittää niitä? tai juurien kautta mullassa?
1368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Orvokki tekee itse siemeniä, kunhan et pengo perinpohjin kukkapenkkiäsi. Värisävyt voivat kyllä yllättää, koska niistä voi tulla mitä vain, kun ne sekoittuvat.Ei kannata katkoa kaikkia kukkineita kukkia pois, jos haluat orvokkiesi siementävän.Värikästä kesää sinulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuinka orvokkeista saa niitä? kirjoitti:

Eli minua kiinnostaa kuinka voi saada orvokin siemeniä? Tekeekö orvokki itse siemeniä kukkimisen jälkeen ja levittää niitä? tai juurien kautta mullassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu