Suojaus / Melun vaimennus?

Saako alustan suojauksella auton sisämelua hiljaisemmaksi? Onko siihen vielä saatavana lisä eristeitä kun massasauksen suorittaa?
21425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Merkityksettömän pieni vaikutus, vaikka laittaisi paksunkin kerroksen alustamassaa. Tietysti alusta kannattaa ruostumisen kannalta suojata.
Mutta annan hyvän linkin, jossa kaveri suojaa vanhan Volvon. Taitaa olla hiljaisempi auto kuin monet uudet. Päivityksiä >Äänieristystä. http://karin242.no-ip.info/

Äänestä
  • jaksaa ottaa itteensä niskasta kii ja heittää tavarat auton pohjaan, muttaku on se niin hyvä kattoo pilvistä taivasta ja tuumata että "empä ny taia viittii ku alkaa kuitenki sataa" :-) Ja auto senku ruostuu tallissa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


geepeli kirjoitti:

Saako alustan suojauksella auton sisämelua hiljaisemmaksi? Onko siihen vielä saatavana lisä eristeitä kun massasauksen suorittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu