alkuraskauden oireista

millä viikolla teillä on alkanut kunnon oireet, etomiset yms? olen nyt viikolla 4 ja oireita ei juurikaan ole paitsi kauhea väsymys.
4767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itselläni alkoi tuo oksentelu ja kuvotus n.rv7.
Tänään jo iloitsin kun ei oksettanut,mutta annas olla kun kului 30min heräämisestä niintutut oireet alkoi.

Äänestä

Mulla alko siinä 6-7rv paikkeilla, lähinnä kaikki hajut oksetti ja ruuanlaitto, jääkaapin ja roskiksen oven aukaisu ja hampaiden pesu oli vaikeeta....

Äänestä

ELi oireita kesti vajaan viikon, heti kuukautisten jälkeen, tai siis kuukautisten, jotka vain yrittivät alkaa. Arvasin siis heti olevani raskaana, mutta sitten oireet loppuivat. Saa nähdä, milloin alkavat uudelleen.

Äänestä

Mulla oli etova olo ja rinnat hemmetin kipeät jo ennen kuin plussasin. Ja oireet vain jatkuvat samanlaisina. Lisäksi oli hillitön jano ja jatkuva pissahätä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miyaki kirjoitti:

millä viikolla teillä on alkanut kunnon oireet, etomiset yms? olen nyt viikolla 4 ja oireita ei juurikaan ole paitsi kauhea väsymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu