Synnytysvalmennuksesta

Hoksasin, että enpä ole huomannut kysyä Naistenklinikalla synnytysvalmennuksesta. Tietäisikö joku kertoa, että millä viikolla kaksosia odottavien synnytysvalmennus on ja pitääkö siihen ilmoittautua. Olen nyt tasan rv 30.
31217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ensi viikon tiistaina ja viikkoja mulla on nyt 28 5. Samaan ryhmään mennään muiden kanssa eli niiden jotka odottavat yhtä. En vielä tiedä onko siellä muita tuplia odottavia.

Äänestä
  • Mä sain neuvolasta lapun jossa oli erikseen yhtä ja kahta odottavien valmennukset. Piti varata puhelimitse aika, mutta aina kun koitin sen tunnin aikana soittaa niin oli varattu ja en toisen kerran jälkeen enään jaksanut edes yrittää.

    Äänestä

Kiitos kun vastasitte. Kyselen ensi viikolla synnytysvalmennuksista Naistenklinikalta kun menen ultraan ja toivon, että en ole myöhässä, vaan mahdun vielä johonkin ryhmään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tia72 kirjoitti:

Hoksasin, että enpä ole huomannut kysyä Naistenklinikalla synnytysvalmennuksesta. Tietäisikö joku kertoa, että millä viikolla kaksosia odottavien synnytysvalmennus on ja pitääkö siihen ilmoittautua. Olen nyt tasan rv 30.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu