Raivohullu bodari pahoinpiteli törkeästi 3 juopunutta miestä
(joista 1 reumasairas ja lähes liikuntakyvytön, loput erittäin juopuneita) lauantaina 12.5. Sepänkadulla Punavuoressa (H:ki).
Pahoinpitely tapahtui yöllä välittömästi Euroviisujen jälkeen.
Tekijän tuntomerkit:
Vaalea siilitukka, n. 182 cm, kehonrakentaja. Ajoi valkoisella BMW:llä vm. -92-94, mukana ns. schäfer/dobermanni tai niiden sekoitus, usutti myös koiraansa miesten kimppuun.
Rekisterinumeron alku todennäköisesti: BMA-
Jos tietoa, anna vinkki – hullut pois kaduilta!!!
Pahoinpitely Punavuoressa
Lex Luthor
1
1202
Vastaukset
- Bodari from finland
Tämä kuulostaa enemmänkin kilpakaratelaisten tekosilta. Olin itseasiassa toissapäivänä tuolla Jyväskylän Forumilla niin siellä oli kauhee rähinä siinä "kompassin" luona. Siellä oli eri jengit, oli kilpakaratekoita noin 20, somaleita 50, mannet heilu morien kanssa ja niitä oli noin 25, sit oli vaan 5 bodaria jos mut lasketaan messiin. No jokainen vastustaja vois ittensä teholta matsin jälkeen..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822442Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839651Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467622Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896113Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485112HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174765Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo992218Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k871498