tehy hajoitettava

Työläishoitaja ota ero tehyn porvarisrouvista.Elät palkallasi ,ei sinulla ole varaa hyväntekeväisyyskekkereihin ja kutsumustöihin ,eikä ajanvietteeksi tulla sairaanhoitajaksi.
3517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

peiliinkatsomisen paikka, ketkä järjestää hulvattomia pippaloita, muistaakseni sairaanhoidonopiskelijat, onko ajatuksena naida lääkäri, mieluummin ylisellainen ym. ym . tai peräti proffan rouvan paikka, kai se jotain todistaa tämäkin, kaikki ei vaan onnistu.

Äänestä
  • niinpä, näin se on. sun täytyy vaan rämpyttää lisää, kyllä se siitä vielä nousee...

    Äänestä

tulisi järjestää näyttävä mielenosoitus ja repiä letkut irti kaikilta ei-vasemmistolaisilta potilailta.

Eiköhän vasemmiston kannatus hoitajien piirissä jo silloin kasvaisi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pian entinen jäsen kirjoitti:

Työläishoitaja ota ero tehyn porvarisrouvista.Elät palkallasi ,ei sinulla ole varaa hyväntekeväisyyskekkereihin ja kutsumustöihin ,eikä ajanvietteeksi tulla sairaanhoitajaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu