NÄINKÖ HALOSTA ARVOSTETAAN??

Tässä sitä ollaan. Skandaalihan tämä melkein on. Joko näette, mitä tämä merkitsee. Suomella ei ole uskottavuutta. EIKÄ TULE NIIN KAUAN KUN SDP:läinen ON PRESIDENTTINÄ. HUH HUU.. SUOMI ON SAATAVA UUTEEN NOUSUUN. KOIVISTO- AHTISAARI JNE. HALONEN OVAT OLLEET MITÄ OVAT!

HERÄTYS SUOMI.
5499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi hirveen kauheen kamalata! VOI MAHOTTOMAN KAUHEETA JA HIRVEETÄ!
KAUHEETAAA!
HUH, HUUUU! MITEN KAUHEEN KAMALAAAAA!

Äänestä
  • vencheremosta höpöttämään se akka joutaa!

    Äänestä

90 prosenttia suomalaisista inhoaa juristeja.

90 prosenttia suomalaisista inhoaa Setan aktivisteja.

90 prosenttia suomalaisista inhoaa entisiä Neuvostoliiton myötäilijöitä.

Äänestä
  • Googleta ( " maamiinat Sutela " ) , niin näet

    Kirjoittanut: Arvojohtajamme typeryyden ! 15.5.2007 klo 16.19


    Googletahan ( " maamiinat Sutela " ) , niin näet

    Kirjoittanut: Arvojohtajamme typeryyttä ! 14.5.2007 klo 15.09


    Google( " maamiinat Sutela " ) , näetpä lisää
    Kirjoittanut: Arvojohtajamme " typer... 14.5.2007 klo 15.06


    Googletappas ( " maamiinat Sutela " ) !

    Kirjoittanut: Maamiina 21.2.2007 klo 15.07


    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgicategory=10&conference=4500000000000333&posting22000000013343366ew_mode=flat

    Googletinpa tässä ja näin seuraavasti : Google( " maamiinat Sutela " ) .

    Ja löytyihän sieltä mitä mainiointa juttua meidän " Arvojohtajamme " typeryydestä maanpuolustuspoltiikan suhteen . Jos yltiöfeministi ei tunne edes sotilasarvoja , niin eihän se ymäärää enempää
    kuin " Sika Tuulimyllystä " koko sotalaitoksesta ja sen tehtävistä ennenkaikkea rauhan aikana !

    Jokaisessa maassa on armeija . Ellei maassa ole olemassa edes sen omaa armeijaa , niin maahan
    tulee jokin lähinaapuri armeijoineen tuomaan " Sosialistista , Veljellistä , Pasifistista ja Rauhaa Turvaavaa Apua " . Ja tämän avuontuoja-armeijan voi ajaa maasta pois toinen vielä suurempi ja vielä rauhantahtoisempi armeija ! ! !

    Mitä Sutela sanoikaan maamiinoista luopumisesta? Mikä on Haloskan osuus tässä asiassa? Maanpetturiko se onkin!

    *Mitä Kenraali Sutela oikein sanoi?*

    Varmasti on asiantuntijan lausunto miina-asiasta tuo entisen puolustusvoimain komentajan esittämä arvio asiasta.

    Sutela oli siis huhtikuun 15. päivästä 1974 - lokakuun 11. päivään 1983 välisen ajan tuossa virassa.

    Ja on itse sodan kokenut mies.

    Matti Lukkari:

    Lauri Sutela

    Puolustusvoimain komentaja

    ISBN 951-1-12955-4 2003 Otava

    Mitä Sutela kirjassaan sanoi?

    Sivulla 285:

    "Olen kauhulla kuunnellut suunnitelmia, että meilläkin ollaan valmistautumassa henkilömiinoista luopumiseen. Se olisi anteeksiantamaton virhe. On esitetty rahamääriä, joilla miinat voitaisiin korvata. Kukaan ei ole kuitenkaan pystynyt minulle kertomaan, mikä on se korvaava väline tai menetelmä. Suomalaisessa maastossa ei mikään korvaa miinaa. Se on halpa, tehokas ja pakottaa maahantunkeutujan varomaan jokaista askeltaan. Meillä ei viime sodissa tullut siviilitappioita omista miinoitteistamme eikä menetelmämme tuntien tule vastakaan. Koko miinakysymystä tarkastellaan tunteenomaisesti näyttämällä kuvia afrikkalaisista jalkapuolista lapsista. Henkilömiinoista luopuminen vie tehon myös panssarimiinoitteistamme ja hävitteistämme. Näin me luovumme tehokkaimmasta ja halvimmasta aseestamme.
    Ne jotka ajavat miinojen käytöstä luopumista ovat silottamassa tietä viholliselle. Minun kielenkäytössäni sitä kutsutaan maanpetturuudeksi."

    Vastaa tähän viestiin

    Äänestä

  • Juristeja tarvitaan.

    Setan aktivisteja tarvitaan. Yhtä paljon kuin Etelä-Afrikka tarvitsi aikoinaan Nelson Mandelaa!
    Epäoikeudenmukaisuudet on oikaistava.

    En ole setalainen, en homo enkä lesbo. Olen SUVAITSEVAINEN ihminen. Kuten Tarja Halonenkin tässä asiassa.

    Kekkonenhan se oli varsinainen neuvostonuoleskelija. Ja niin vaan suomalaiset valitsivat hänet 25 vuoden ajaksi aina uudelleen ja uudelleen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


BUSHILLE EI KELPAA kirjoitti:

Tässä sitä ollaan. Skandaalihan tämä melkein on. Joko näette, mitä tämä merkitsee. Suomella ei ole uskottavuutta. EIKÄ TULE NIIN KAUAN KUN SDP:läinen ON PRESIDENTTINÄ. HUH HUU.. SUOMI ON SAATAVA UUTEEN NOUSUUN. KOIVISTO- AHTISAARI JNE. HALONEN OVAT OLLEET MITÄ OVAT!

HERÄTYS SUOMI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu