seroquel ja kuukautiset?

onko mahdollista ,että seroquel vaikuttaisi kuukautisiin?

Olen nyt syönyt 2kk (500mg) ja kuukautiset ovat olleen 2 kertaa ihan normaalit ,mutta nyt kun alkoivat ovat olleet todella niukat!

Olen kyllä käynyt urheillutkin nut jokapäivä ,että johtuisiko siitä? en tiedä häiritsee..
1220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sanotaan että jos jostain lääkkeestä on kuukautiset jäänyt pois niin yleensä seroquel aloittaa ne uudestaan. Yksilöllistähän tuo on. Minulla ei loppunut.
Suosittelen tarkistamaan lääkäriltä.:)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hulluhömppä kirjoitti:

onko mahdollista ,että seroquel vaikuttaisi kuukautisiin?

Olen nyt syönyt 2kk (500mg) ja kuukautiset ovat olleen 2 kertaa ihan normaalit ,mutta nyt kun alkoivat ovat olleet todella niukat!

Olen kyllä käynyt urheillutkin nut jokapäivä ,että johtuisiko siitä? en tiedä häiritsee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu