juttu potkupyöräilijästä on todella upea/hyvä/söpö ym.ym.- Mutta,mutta tälläinen asia jäi ihmetyttämään (ja on ihmetyttänyt jo aikaisemmin) Siis onko Pankakosken tehdas ja muutkin tehtaat jotenkin sisäänpäin savuavia, kun pitää olla PORTIT ja vartijat, ilmoittaa kuka tulee ja millä kulkupelillä. Tulee mieleen lähinnä vankila. Siis onko nää tehtaat niin herkkähipiäisiä paikkoja???????!!!!!
Viitaten tämän aamun
Lieksan lehteen
3660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No pakkohan siellä on vartija olla!
Ensinnäkin jonkun pitää valvoa että työntekijät pysyy työpaikallaan ja toiseksi valvoa ettei uusia , innokkaita ja nuoria tuppaudu väkisin tulemaan töihin.
Myös laitoksen koneet ja laitteet ovat sitä suuruus ja kalleusluokkaa että sinne ei parane päästellä ulkopuolisia aiheuttamaan vahinkoa, ilkivaltaa tai onnettomuuksia.
en ymmärrä vieläkään tätä vartiasysteemiä Kosken tehtaalla.Mitä helvetin salaista siellä on??? Ei mun työpaikalla ole ole mitään vartioituja portteja..Töitä tehdään päivät pitkät ja hyvin menee ilman portteja&vartioita ??? IHMETTELEN SUURESTI!
Pitää jonkun vahtia juuri tuon takia mitä rihvitipyssykkö kirjoitti ja myös senkin takia ettei ulkopuoliset näkisi miten helppoa paperityöläisen työ on....jos kaikille paljastuisi työn keveys niin alkaisi pian palkatkin pudota.
Pankakoskellahan työ ei ruumiillisesti rasita ketään eikä pitäisi henkisestikkään verrattuna esim rakennusmisten ammatteihin ym .