Olin aikoinani Canal edeltäjän Filminetin asiakas. Silloin hinta ja tarjonta olivat tasapainossa. Entä nykyään?
Täyttä soopaa koko Canal ohjelmatarjonta. Olen todella pettynyt kanavan toimintaa, kanava muutoksiin, lehden lopettamiseen. Maksan 45 euroa lähes tyhjästä. Liityin pari vuotta sitten maanpäälliseen verkkoon ja vaihdoin viime syksynä satelliitti pakettin. Ajattelin säästää elokuva kustannuksissa, vuokrauksissa ja DVD ostoissa. Tuolla rahalla olisin ostellut ja vuokraillut melkoisen kasan halaumiani elokuvia. Nyt kanavia on pilvin pimein mutta tarjonta todella surkeaa. Kyllä katsomilleni elokuville on tullut hintaa, olisinko parikymmentä katsonut.
Entä tämä viimeinen pisara, lehden lopettaminen! Nytkin yritin katsoa ohjelmatarjontaa netistä, mutta ei tule mitään muuta kuin virheilmoituksia. Mukava sieltä on katsoa ohjelmatarjontaa! Kun vuosi tulee täyteen ei auta muu kuin perua koko juttu ja vaihtaa paremmalla valikoimilla ja hinnalla varustettuun kanavapakettiin, ekologisista syistä. Taitaa Canal loppu häämöttää!
Canal+ terminaalihoidossa :(
8
1601
Vastaukset
- 29 euroa kuussa!
Vähemmänkin jos jätät urheilukanavat Canal Sport 1 ja Sport 2 pois tilauksesta, tällöin se maksaa vain 24 egee kuussa.
Joten äläpäs taas sotke Canal Digitalin Viihdepakettia Canal :aan, Canal Digital on edelleenkin ERI FIRMA KUIN CANAL :AA TUOTTAVA C MORE ENTERTAINMENT! Ja jos jätät Canal kanavat pois eli vaihdat Perhe-pakettiin niin silloin ei tarvitse maksaa 45 euroa kuussa (joka on siis Viihde-paketin hinta)!- Kohta entinen tilaaja
Puhdasta soopaa se tarjonta on kuitenkin. Itsellä taitaa kaapelissa olla 29 euroa kuussa, ja katson ehkä yhden tai kaksi kuvaa kuussa. Lopetan kunhan syksyllä tulee tilaus täyteen. Enkä ota kyllä muutakaan leffakanavapakettia, koska silläkin rahalla saa jo monta uutuusleffaa videovuokraamosta per kuukausi.
- riittää
Kohta entinen tilaaja kirjoitti:
Puhdasta soopaa se tarjonta on kuitenkin. Itsellä taitaa kaapelissa olla 29 euroa kuussa, ja katson ehkä yhden tai kaksi kuvaa kuussa. Lopetan kunhan syksyllä tulee tilaus täyteen. Enkä ota kyllä muutakaan leffakanavapakettia, koska silläkin rahalla saa jo monta uutuusleffaa videovuokraamosta per kuukausi.
Minulla taas lauantait ja osin sunnuntaitkin menivät leppoisasti brittifutiksen parissa. Nyt katselu tietysti vähenee, kun Valioliiga on kesätauolla.
Leffoja tulee katsottua ehkä yksi kahdessa viikossa, mutta lisäksi tulee seurattua Monkina, Housea ja varsinkin Heroesia.
Kyllä viikottainen katselumäärä minulla (valioliigakaudella) lähenteli 20 tuntia, välillä meni varmaswti ylikin.
- elokuvahullu_2
Olen samaan mieltä lehden lopettamisesta. Kyllä lehdelle oli käyttöä, ja vaikka nykyteknologia mahdollistaa tiedon välittämisen verkossa niin ei se aina ole helpoin tapa. Ja jos tällainen päätös tehtiin, niin tulisi sen näkyä myös kanavapaketin hinnassa.
- Ällistynyt.
Kyllä puhut asiaa.Ja jo urheiluselostuksetkin yhtä helvetin sössötystä ettei selvää saa ja luetaan tilastoja jostan kirjasta kun ei osata peliä selostaa.Luulisi että näin ison yhtiön selostajat osaisivat sentään selostaa tapahtumaa ja niin että myös kuuluu.Kyllä on itselläkin harkinnassa lopetanko koko homman.
- selostajista
Canal :lla on kuitenkin Suomen parhaat futisselostajat. Urheilukanavan Virkkunen olisi muutoin hyvä, mutta huutaa aivan liikaa.
- NS:selostajat..
selostajista kirjoitti:
Canal :lla on kuitenkin Suomen parhaat futisselostajat. Urheilukanavan Virkkunen olisi muutoin hyvä, mutta huutaa aivan liikaa.
Mielummin kuuntelee vaikka Virkkusen huutoa kun canal selostajien kähinää mistä ei mitään selvää saa.Itse kyllä katsellut nhl pelit nasn kautta.Kiitos vaan te mumisijat siellä canalissa.
- Tommi
Jep, kyllä ajetaan palvelut alas. Ei toimi sivut verkossa ja mistäsä sitten ohjelmat näät, ei oo lehteä, älytön idea lopettaa sekin, voi vitt. en muuta sano!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1494757SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763935Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712619SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2262042Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1201888Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2461187Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49825- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall23761Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6735
