Mulle kyllä sanottiin että se tullee kesäkuun allussa mutta ei viellä olla mitään puhuttu tulevan. Niin milloin se tulee?
koskakohan se levy tulee?
tempuli
12738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
30.5... Eli silloin kipin kapin kauppaan ja ostamaan se:)
menemään!
jos posti hukkaa sen! :D
Minun piti tilata kun en asu Suomessa!
Toivotaan ainakin näin. :D Ite en viittiny ennakkotilata, ku oman kokemuksen mukaan Freerecordshopilla voi vähän kestää toimituksessa. Pitää sitten vaan hakeutua johonkin, missä on kunnon levykauppa, ku täällä tuppukylässä ne on aika harvassa. :D Ellei sitte marketista osta. :D
postinkantaja pitääki sen ite, kun hoksaa mitä paketissa on! :D Eikö muuten Hear My Callia saa vieläkään kaupoista?? Tietoo??
Sehän on aina yks mahdollisuus. :D
En oo ainakaan kuullu, että sinkku ois kaupoissa. Taitaa tulla vaan nettikauppoihin ladattavaksi, ei ne kai enää CD-sinkkuja edes paljon tee. Mikä on sinänsä harmi, liian monimutkasia nuo nettikaupat. :/ Mielummin CD:nä ostaisin. No onneks albumi sentään ees tulee. :D
Mieluusti oisin kyllä ostanut CD:n muodossa ton sinkunkin. Ei oo noi latailut oikein mun heiniä.. pitää kai opetella. Mutta onneksi kohta tulee levy!! Ei tartte tyytyä lataileen..
...eikös vaihtoehtoa ole nouto liikkeestä, ite aattelin tän vaihtoehdon olevan varmin.
ja niin aion minäkin tehdä. Eiku vaan 30.5. levykaupan eteen jonottamaan. :D
Jos ennakkoon tilaa ja laittaa et nouto kaupasta, ei kai siel suotta tarvi jonotella: henk. tod näyttö, levy kouraan ja sit naatiskeleen?
et en aio netistä tilata ennakkoon, mutta kai sitä vois jostain levykaupasta sitten. Vaikee vaan tosiaan, ku ei oo tällä paikkakunnalla oikeen mitään paikkaa, mistä sen sais, mutta pitänee hankkiutua toiselle paikkakunnalle tuoksi päiväksi. :D
Ja tuo jono nyt oli lähinnä vitsi, vaikka mistä sen tietää, jos tuleekin sellanen ryntäys kaikkiin kauppoihin, et saa oikein jonottaa levyä. :D Toivottavasti ei sitte lopu kesken. x)